Голова виконкому УДАРу пропонує направити на розвиток спорту податки з грального бізнесу
Опубликованно 04.08.2021 07:36
Якщo ствoрити умoви интересах рoзвитку мaсoвoгo спoрту, прoблeм зі здoрoв'ям нaції і кількістю oлімпійськиx чeмпіoнів нe будe. Прo цe в інтeрв’ю "Укрaїнським нoвинaм" зaявив Тура Палатний, керівник виконкому партії "Пинок Віталія Кличка", голова комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму у ВР VII і VIII скликання.
Він переконаний, що потрібно вкладати кошти у оновлення спортивної інфраструктури.
"Навіть якщо дитина хоче і може займатись, велика закавыка в інфраструктурі — вона морально застаріла. Фактично, с налету готуються на радянському обладнанні, в старих приміщеннях. Але миг не стоїть на місці. Тому потрібно шукати можливості і вкладати кошти в оновлення стадіонів, басейнів, спортзалів, тренувальних баз тощо. Якщо в країні вдасться створити умови для того розвитку дійсно масового повсюдного спорту, так у нас не буде критичних проблем із привет’ям нації і з кількістю олімпійських чемпіонів", — зазначив Палатний.
Следовать словами керівника виконкому "УДАРу", спорту в Україні приділяють (раз-два уваги та виділяють мало грошей.
"Здравствуй’я українців і масовий спорт повально ще не стали пріоритетами влади. (тутовое про недолугу державну політику як таку. Чого лишень вартує ліквідація і повторне створення міністерства спорту? Інше провальне рішення — щодо ДЮСШ. Ці школи є фундаментом олімпійської підготовки і майбутніх спортивних досягнень. Після передачі фінансування в місцевий рівень ця складова українського спорту без затей тоне. Місцеві бюджети не тягнуть", — заявив Палатний.
Він розповів насчет додаткові джерела фінансування спорту — частина прибутків від грального бізнесу та спонсорство.
"Закон оборона меценатство ухвалили, але без змін давно Податкового і митного кодексів він недієздатний. Уявіть, скільки ми втрачаємо від того, що батьки талановитої дитини очевидно не можуть собі дозволити спорядження, змагання, необхідне харчування тощо. Ще одне джерело — гральний бізнес. Це загальносвітова клиент, коли певний відсоток прибутку від діяльності игорный дом спрямовується цільовим способом на розвиток спорту. У США, Канаді та Нідерландах це роблять. Яко само має бути у нас. Мінімум 20% прибутків має йти получи и распишись розвиток спорту, медицину, соціальні потреби. Наша первенство у VIII скликанні ВР працювала по-над концепцією легалізованого і жорстко контрольованого грального бізнесу, мол все це було передбачено, зокрема — створення державою Фонду боротьби з лудоманією. Та, держи жаль, через різні групи впливу прийняти її малограмотный вдалося", — підсумував Палатний.
Нагадаємо, у Токіо тривають літні Олімпійські Ігри-2020. Цього року Україна має найменшу збірну ради весь час незалежності. За 7 днів Ігор українські спортсмени здобули 4 бронзових медалі.
Раніше Артурка Палатний заявив, що причиною зменшення збірної є недофінансування спорту.
Категория: Статьи