Разное

У США напророкували крах «Роскосмосу»

Журналіст Метью Боднер в колонці на сторінках Space News припустив, що після відмови США від купівлі у «Роскосмосу» місць на російських пілотованих кораблях «Союз» і двигунів для ракет Atlas 5 російська держкорпорація виявиться у важкому фінансовому становищі.

Автор наводить оцінку російського аналітика Павла Лузіна, згідно якої приблизно... ( подробнее )

Apple, зізналася у навмисному уповільнення старих iPhone

Apple дійсно знижує продуктивність iPhone зі старим акумулятором. Представники компанії пояснили, що в смартфонах передбачена функція зменшення тактової частоти чіпів, щоб запобігти мимовільне вимикання пристрою. Про це повідомляє TechCrunch.

Визнання Apple в тому, що вона таємно знижувала продуктивність своїх пристроїв, може завдати шкоди... ( подробнее )

Розшифровано початок таємничого манускрипту Войнича

Вчені з Альбертського університету в Канаді розшифрували початок манускрипту Войнича з допомогою штучного інтелекту. Про це повідомляє CBCNews.

За словами одного з дослідників Грега Кондрака (Greg Kondrak), в першу чергу потрібно було з'ясувати, якою мовою написана рукопис. Для цього вчені взяли Загальну декларацію прав людини, перекладену... ( подробнее )

Названо число отриманих російськими військовими літаків

Російські Збройні сили в 2017 році отримали 43 бойових літака нового виробництва. Такі дані наводяться в блозі bmpd, який ведуть співробітники Центру аналізу стратегій і технологій.

Зокрема, у розпорядженні Повітряно-космічних сил (ВКЗ) виявилися 12 багатофункціональних двомісних винищувачів Су-30СМ, ще п'ять таких машин поставлені в Морської... ( подробнее )

Мікрохвильовки визнали небезпечними для людства

Вчені Манчестерського університету з'ясували, що всі мікрохвильові печі в Європі випускають стільки ж вуглекислого газу, скільки сім мільйонів автомобілів. На думку дослідників, неефективне їх використання сприяє глобальному потеплінню. Про це повідомляє видання The Guardian.

Дослідники визначили кількість викидів діоксиду вуглецю на кожному... ( подробнее )

Приватна російська компанія успішно запустила українську ракету «Зеніт»

Приватна російська компанія S7 Space провела свій перший старт, в ході якого на розрахункову орбіту успішно виведено перший супутник зв'язку Анголи AngoSat-1. Про це повідомляється на сайті компанії.

Пуск відбувся 26 грудня 2017 року в 22:00 за московським часом з використанням ракетно-космічного комплексу «Зеніт-М», розташованого на космодромі... ( подробнее )

У американських F-35 знайшли тисячу дефектів

Тільки близько 50 відсотків літаків F-35 Lightning II придатні до експлуатації, а всього в американських винищувачів налічується приблизно тисяча «недозволених недоліків літака», повідомляє Bloomberg з посиланням на доповідь Пентагону.

Інформаційне агентство зазначає, що, порівняно з жовтнем 2014 року, ситуація з числом дефектів (наприклад,... ( подробнее )

Ізраїльські танки стануть неубиваемыми

Весь передовий танковий парк Армії оборони Ізраїлю протягом найближчих трьох років буде оснащений комплексами активного захисту «Меиль Руах». Про це в інтерв'ю jane's розповів Ифтах Клейнман, керівник відділу систем захисту наземної техніки компанії «Рафаель». Короткий виклад бесіди наводить у своєму блозі користувач Олег Грановський, що висвітлює... ( подробнее )

У гидрах знайшли джерело безсмертя

Вчені з США та Швейцарії з'ясували, яким чином гідрі вдається уникнути старіння. Біологи змогли вимкнути регенераційну здатність поліпів і визначили, що при цьому страждають функції епітеліальних тканин, зокрема аутофагия. Виявилося, що цей процес важливий для довгого життя тварин. Препринт дослідження опублікований в репозиторії bioRxiv.

На... ( подробнее )

У Росії заради «інтересів суспільства» запропонували заборонити дрони

Член-кореспондент Російської академії космонавтики імені Ціолковського, фахівець з навігаційним системам Андрій Іонін в колонці на «Известиях» запропонував ввести в Росії повну або часткову заборону на цивільні дрони.

На думку члена Експертної ради при уряді Росії, в даний час дрони представляють серйозну загрозу безпеці людей, зокрема,... ( подробнее )