Отримані нові дані щодо лікування «вологою» вікової макулярної дегенерації
Опубликованно 07.02.2020 13:24
Використання в терапії пацієнтів з «вологою» вікової макулярної дегенерацією (вВМД) режиму «лікувати і збільшувати інтервал», заснованого на внутрішньоочний введення скорочують рівень білка VEGF препаратів, підтвердило свою ефективність. Про це «Стрічці.ру», посилаючись на дані міжнародного дослідження ARIES, повідомили в компанії Bayer.
Ключовим моментом у такої терапії є можливість збільшувати інтервал між ін'єкціями без втрати ефективності. Спочатку в терапії патологій сітківки застосовувався інтервал в один місяць, однак тепер є можливість збільшувати інтервал до трьох і навіть чотирьох місяців при досягненні стабілізації процесу.
«Частка пацієнтів, що досягли певного інтервалу між ін'єкціями, була порівнянна з такими в попередніх дослідженнях; до кінця другого року дослідження у 50 відсотків пацієнтів інтервал становив не менше місяців, а у більш ніж 28 відсотків пацієнтів — чотири місяці. Фактично, подібний розподіл дозволяє говорити про те, що на другому році лікування деяким пацієнтам могло знадобитися тільки три ін'єкції препарату», — заявив керівник відділу медичної підтримки бізнесу терапевтичної області «Офтальмологія» компанії Bayer Патрік Бассфильд.
Результати ARIES узгоджуються з висновками безлічі інших досліджень, в тому числі представлених у вересні на XIX конгресі Європейського товариства вітреоретинальних фахівців (EURETINA-2019) у Парижі (Франція). Зокрема, в дослідженні GALAXY, що представляє собою аналіз даних реальної клінічної практики Німеччини і Франції, середня прибавка гостроти зору у пацієнтів склала один рядок або п'ять букв. Подібні поліпшення часто дозволяють пацієнтові поліпшити якість життя — наприклад, ряд пацієнтів після подібної надбавки знову зможе читати або водити автомобіль.
«Тривалість життя в світі збільшується, але більш довге життя не має цінності, коли страждає її якість — якщо людина нездужає і позбавлений самостійності, наприклад, у випадку втрати зору. Вкрай важливо інвестувати в доступний скринінг та ефективне лікування для збереження і поліпшення функціонального стану людини», — зазначила генсек Міжнародної федерації з проблем старіння доктор Джейн Барратт на заході, що проводиться за підтримки концерну Bayer в рамках EURETINA-2019.
ВМД — прогресуюче захворювання очей, при якому вражається центр сітківки (макула), що приводить до зниження гостроти зору аж до його втрати. Хвороба займає лідируючі позиції серед причин значного зниження зору у всьому світі. вВМД відрізняє швидко прогресуючий перебіг, яке, у відсутність лікування, може призводити до значущої втрати зору вже через три місяці. В даний час, згідно з відкритими джерелами, внутрішньоочний введення препаратів, покликаних скоротити рівень білка VEGF, є основним методом лікування вВМД.
Сьогодні з захворюваннями сітківки пов'язана чверть усіх причин втрати зору в Росії. Внесок ВМД та діабетичної ретинопатії, які є поширеними ускладненнями цукрового діабету, в структуру інвалідності по зору перевищує 20 відсотків. При цьому, згідно з результатами дослідження російського, статус інвалідності при гостроті зору нижче 0,1 отримали менше третини пацієнтів з ВМД.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное