Рогозін після відвідування могили Леонова заговорив про космічних провали СРСР
Опубликованно 02.02.2020 01:18
Висока аварійність російської космонавтики є міфом, передає РИА Новости заяву гендиректора «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна.
За його словами, в держкорпорації давно не спостерігається аварій. «Я хочу звернути вашу увагу, що це стереотип, що у нас щось падає. У нас давно вже стоїть і не падає», — гендиректор відповів на питання про те, що можна відповісти ветеранам космічної галузі, що переживають за поточний стан речей в ній.
Згідно Рогозіну, неполадки при стартах спостерігалися завжди, однак раніше про них воліли замовчувати. В якості ілюстрації подібної точки зору глава держкорпорації навів власні дані про радянських пусках до Місяця, згідно з яким з 54 стартів лише 17 виявилися успішними.
Згідно РИА Новости, сьогодні, 16 жовтня, Рогозін поклав квіти на могилу космонавта Олексія Леонова, який помер 11 жовтня.
У січні прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на нараді, присвяченій фінансово-економічного стану державної корпорації та її підвідомчих організацій, заявив, що «Роскосмосу» слід закінчувати з «прожектерством» в питаннях космосу, а також «менше говорити і більше робити».
У грудні 2017 року Рогозін, займаючи посаду віце-прем'єра, під своїм постом на Facebook, присвяченій невдалого запуску з космодрому Східний, не став заперечувати проти оцінки держкорпорації, даної одним з користувачів, назвав держкорпорацію «менеджерами та іншої шелупонью, яка проїдає бюджет».
Ряд останніх місій російських пілотованих космічних кораблів «Союз МС» супроводжувалися проблемами, чого не спостерігалося раніше. У «Союз МС-9» внаслідок навмисного впливу свердла виявилася продирявлено обшивка корабля (серпень 2018 року). При пуску «Союз-ФГ» з «Союз МС-10» (жовтень 2018 року) з-за вигину штока (кінцевого вимикача бічного блоку «Д») сталося руйнування центрального блоку ракети (завдяки штатним спрацювання системи аварійного порятунку екіпажу вдалося зберегти життя). У спускного «Союз МС-11» (червень 2019 року) з Олегом Кононенком, Давидом Сен-Жаком і Енн Макклейн усередині після виконання маневру для сходу з орбіти відмовив основний комплект паливних баків з магістралями і клапанами рухової установки, в результаті чого стався автоматичний перехід на резервне колектор.
«Роскосмос» досі не пояснив причину виникнення отвори в «Союз МС-9», у ситуаціях «Союз МС-10» побачив демонстрацію виключної надійності системи аварійного порятунку, а інцидент із «Союз МС-11» відмовився вважати нештатної ситуацією, назвавши його «підготовкою до використання (у разі можливого виникнення необхідності) резервного колектора».Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное