Астронавти залишилися без місць на «Союзах»
Опубликованно 31.01.2020 04:48
Зарубіжні астронавти вперше за 19 років не увійшли в екіпажі російських космічних кораблів «Союз». Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на Центр підготовки космонавтів.
Міжвідомча комісія затвердила екіпаж корабля «Союз МС-17» повністю з росіян: Анатолія Іванишина, Івана Вагнера і Миколи Чуба. Цей екіпаж повинен відправитися на МКС у жовтні 2020 року.
З екіпажем на весну 2021 року склалася аналогічна ситуація. Місця на «Союзі МС-18» повинні зайняти Сергій Рижиков, Сергій Кудь-Цвіркунів і Сергій Корсаков. Це перший випадок в історії, коли в космос може полетіти екіпаж з трьох Сергєєв.
Раніше повідомлялося, що НАСА розмірковує над можливістю покупки додаткових місць на російському «Союзі». При цьому чинний контракт з «Роскосмосом» передбачає останній політ астронавта НАСА Крістофера Кессіді на «Союзі» у березні 2020 року, і Конгрес США заборонив агентству продовжувати угоду.
4 жовтня виконавчий директор «Роскосмосу» з пілотованим програмами Сергій Крикальов заявив, що в 2020 році держкорпорація не зможе запустити третій космічний корабель «Союз МС» до МКС, якщо це знадобиться НАСА. За його словами, подібне рішення було б виходом, якщо б про це думали раніше», оскільки будівництво «Союзу МС» займає від 2,5 до 3 років, а НАСА не виділило «Роскосмосу» коштів на це.
Віце-президент США Майкл Пенс пообіцяв, що до березня 2020 року Сполучені Штати відправлять астронавтів на МКС на власному пілотованому космічному кораблі, що зробить непотрібним російський «Союз МС». Станом на липень 2019 року НАСА за 70 місць для астронавтів на російських пілотованих космічних кораблях серії «Союз» заплатило «Роскосмосу» 3,9 мільярда доларів.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное