Розкрито багаторічна таємниця ДНК
Опубликованно 17.01.2020 03:30
Вчені Інституту живих систем Університету Ексетера у Великобританії розкрили багаторічну таємницю ДНК, пов'язану з читанням генетичної інформації. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.
Дослідники вивчили механізм припинення транскрипції — процесу, при якому генетична інформація, яка міститься в ДНК, копіюється у вигляді молекули матричної РНК (мРНК). Ключову роль у цьому відіграє фермент РНК-полімераза, яка приєднується до ділянки в передній частині гена і починає синтез мРНК, ковзаючи вздовж ДНК. При цьому важливо, щоб початок і зупинка транскрипції відбувалася в певних місцях, інакше можуть виникати помилки, небезпечні для клітини.
Молекулярні біологи протягом 30 років обговорюють можливі моделі, які пояснюють, як клітина починає і закінчує транскрипцію. Аллостерическая модель передбачає, що хімічні властивості ферменту змінюються на кінцях генів (наприклад, із-за впливу іншої молекули). Згідно моделі торпеди, яка протиставляється алостеричній, специфічна молекула мРНК приєднується до і переміщується до полимеразе, виштовхуючи ту з ланцюга ДНК.
Згідно з результатами нового дослідження реальний механізм являє собою комбінацію цих двох моделей. Аллостерическая регуляція відіграє роль гальма для РНК-полімерази і робить її більш легкою мішенню для торпеди.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное