Розкрита таємниця зникнення води на Марсі
Опубликованно 07.01.2020 08:00
Американські астрономи зафіксували на Марсі таємничі ультрафіолетові сяйва, що дозволило розкрити, як з поверхні і атмосфери планети зникає величезна кількість води. Про це повідомляє видання Science Alert.
Дослідники проаналізували дані про феномен, отримані космічним апаратом MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution). Виявилося, що сяйва виявляються в 14-80 відсотках загального часу денних спостережень. При цьому їх кількість збільшується з наближенням планети до Сонця по мірі руху по еліптичній орбіті. Раніше вважалося, що це явище на Червоній планеті відносно рідкісне.
Ультрафіолетові або протонні полярні сяйва виникають, коли сонячний вітер стикається з водневим хмарою навколо Марса. При цьому позитивно заряджені іони водню забирають електрони, випускаючи ультрафіолетове випромінювання. Саме водневе хмара формується за рахунок втрати води з планети. Збільшення температури марсіанської атмосфери влітку змушує водяна пара підніматися на великі висоти, де він розщеплюється на водень і кисень під впливом ультрафіолетового випромінювання.
За словами вчених, спостереження за протонним сяйвом дозволять простежити за втратами води і взаємодією сонячного випромінювання з верхніми шарами атмосфери Марса.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное