Розкрита таємниця підлідного океану на супутнику Сатурна
Опубликованно 04.01.2020 05:15
Вчені Університету Каліфорнії в США з'ясували таємницю виникнення тріщин у південній півкулі Енцелада, супутника Сатурна, який має підлідний океан. Ці загадкові розломи присутні головним чином на південному полюсі місяця і містять рідку воду, яка чомусь не замерзає. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.
Дослідники використовували чисельне моделювання, щоб визначити природу сил, діючих на крижану оболонку Енцелада. Відомо, що гравітація Сатурна викликає приливні сили, що сприяють нагрівання і охолодження місяця. Найбільший вплив вони надають на полюси, оскільки вода під крижаною кіркою розширюється в об'ємі, чинячи тиск на лід.
Температура біля поверхні Енцелада становить приблизно мінус 200 градусів Цельсія, тому слід очікувати, що тріщини повинні швидко замерзати. Однак на південному полюсі тріщини залишаються відкритими і доходять до рідкого океану. Вчені вважають, що вода в тріщинах нагрівається приливними силами, що запобігає замерзанню. При цьому скидання напруги на південному полюсі запобігає утворенню тріщин на північному полюсі.
Астрономи також запропонували механізм утворення паралельних тріщин. Вода в розломі рано чи пізно замерзає і обважнює краю, змушуючи крижаний покрив згинатися, поки в декількох десятках кілометрів не виникне нова тріщина.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное