Вирішена тисячолітня загадка зловісного світіння в небі


Опубликованно 28.12.2019 09:21

Вирішена тисячолітня загадка зловісного світіння в небі

Японські дослідники прийшли до висновку, що 2600 років тому сталася потужна геомагнітна буря, викликана підвищеною сонячною активністю. Точна дата явища була визначена на основі історичних джерел, в яких описані дивні червоні хмари над Месопотамією. Про це повідомляє видання Science Alert.

Про можливе піку сонячної активності в середині VII століття до нашої ери стало відомо з попередніх робіт, у тому числі аналізу ізотопів вуглецю в річних кільцях дерев і слідів радіоактивних частинок в льодах Гренландії. Щоб точніше визначити час геомагнітної бурі, вчені звернулися до записів астрологів Ассирії та Вавилону. Свідоцтва про дивних небесних явищах, які розглядалися як погані прикмети, збереглися у вигляді глиняних табличок, на яких іноді відзначалися дати спостережень.

Дослідники перевели ряд клинописей, датованих VII і VIII століттями, і знайшли три згадки про червоному світлі, червоному небі або хмарах, які можуть бути інтенсивним полярним сяйвом. Таблички були підписані іменами авторів — Иссар-Шуму-Арешем (Iss?r-?umu-?re?), Набу-Аші-Эрибой (Nab?-a???-er?ba) або Закиру (Z?kiru) — і ставилися до історичного періоду 679-655 роки до нашої ери. Це збігається з результатами датування річних кілець, що містять підвищені концентрації ізотопу вуглецю-14.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное