Названа загроза з боку вирощених мислячих мізків


Опубликованно 22.12.2019 03:18

Названа загроза з боку вирощених мислячих мізків

Дослідники з лабораторії Green Neuroscience в Сан-Дієго (США) прийшли до висновку, що нейробіологи, вирощують міні-мізки для моделювання роботи людського мозку, небезпечно наблизилися до того моменту, коли їх всіх органел почнуть проявляти ознаки розуму. На думку вчених, можливо, що такі штучні субстрати вже здатні «мислити». Про це повідомляє видання Science Alert.

Працівники Green Neuroscience заявили, що необхідно розробити систему критеріїв, що дозволяють визначити межі прийнятної чутливості міні-мізків. Хоча вирощені в лабораторії аналоги центральної нервової системи не розглядаються як повноцінні органи тварин або людини, вони стають все більш функціональними, що може призвести до серйозних етичних проблем і прямої заборони на їх використання.

Так, в березні повідомлялося, що вчені виростили міні-мозок, який був аналогічний мозку людського плоду на 12-13-й тижня. В ході експерименту він мимоволі з'єднався зі спинним мозком і м'язовою тканиною. В іншому експерименті органоид демонстрував електричну активність, яка нагадувала ритми головного мозку дорослої людини.

За словами вчених, потрібно задуматися про захист прав органоїдів, які можуть бути досить складними, щоб мати відчуття і думки.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное