«Роскосмос» знайшов «руку Москви» в NASA і Boeing


Опубликованно 09.12.2019 02:54

«Роскосмос» знайшов «руку Москви» в NASA і Boeing

6 грудня, коли проводилися спільні випробування американських ракети-носія (РН) Atlas V, оснащеної російським двигуном РД-180, і космічного корабля Starliner, «Роскосмос» спробував потролити американську компанію Boeing і НАСА, повідомляє ArsTechnica.

Американське видання звернуло увагу на твіт російського антропоморфного робота Final Experimental Demonstration Object Research (FEDOR), якому в серпні з першої спроби не вдалося пристикуватися до МКС. «Старт [до МКС] буде здійснено за допомогою РН Atlas V на російському двигун РД-180. І тут рука Москви», — йдеться у записі автоматичного пристрою.

Даний пост ретвітнув «Главкосмос Пускові Послуги» (дочірнє підприємство «Роскосмосу»), супроводивши його зображенням що вилазить з кущів і выкрикивающего «РД-180» ведмедя.

«Це цікавий гамбіт для росіян, які можуть втратити кілька сотень мільйонів доларів на рік — значну суму грошей для космічної програми країни, — коли космічні кораблі Starliner і Crew Dragon нарешті почнуть перевозити людей на МКС», — пише ArsTechnica.

Видання відзначає, що в березні, коли до МКС вперше полетів космічний корабель Crew Dragon, «Роскосмос» не міг так само реагувати на місію, оскільки космічний корабель запускався на ракеті Falcon 9 без російських комплектуючих. Як нагадує ArsTechnica, тоді в держкорпорації заявляли, що Crew Dragon загрожує безпеці МКС.

7 грудня, вже після публікації видання, FEDOR в Twitter назвав ракету Atlas V з Starliner, встановлену на стартовому столі, бідної і страшною, звинувативши в цьому компанію Boeing.

На момент написання даної замітки переважна більшість користувачів Twitter негативно сприйняли подібну активність держкорпорації, зокрема, нагадавши про багатомільярдний борг «Центру Хрунічева» і невиразних перспективи сімейства ракет «Ангара», над яким це підприємство працює майже чверть століття. Інші користувачі відзначили профнепридатність SMM держкорпорації, згадавши, що спочатку мем з ведмедем, викрикували з кущів, позначав дещо інше.

«Хлопці, ви ******** (зійшли з розуму )? У вас купують (поки ще купують) товар, і ви називаєте покупця повією з-за того, що він не використовує свої двигуни? Ну-ну», — написав користувач Grolln2.

У грудні американське видання The Hill написало, що регулярні пілотовані місії американських космічних кораблів до МКС, які повинні стартувати влітку 2020 року, «ознаменують початок кінця Росії як космічної держави». У тому ж місяці експерт уряду Росії Олександр Крилов заявив, що припинення пілотованих польотів на навколоземну орбіту знищить російську космонавтику. У травні глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін визнав, що російська пілотована космонавтика тривалий час окупилася за рахунок співпраці з американською стороною.

Випробування на мисі Канаверал у Флориді (США), що проводяться 6 грудня з Atlas V і встановленим у головній частині ракети Starliner, припускали наповнення двигунів ракети паливом, відтворюючи ситуацію за одну секунду до старту носія. Перший (безэкипажный) пуск Atlas V з Starliner до МКС заплановано на 20 грудня.

З 2011 року людей на МКС доставляють виключно російські пілотовані космічні кораблі серії «Союз». Відповідний контракт НАСА і Роскосмосу завершується в 2020 році. Тоді ж повинні початися регулярні польоти до МКС американських пілотованих космічних кораблів SpaceX Crew Dragon і Boeing Starliner.

У 2020-2021 роках ракету Atlas V змінить частково-багаторазовий носій Vulcan без російських комплектуючих.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное