Названий головний прорив в лікуванні раку
Опубликованно 23.11.2019 07:57
Вчені Стенфордського університету в США назвали CAR T-клітинну терапію революційним проривом в області імунотерапії раку. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.
Дослідники оцінили ефективність терапії на основі клінічних даних, накопичених за попередні роки. За словами вчених, CAR T-клітинна терапія виявилася ефективною у боротьбі з типами злоякісних пухлин, які раніше вважалися невиліковними. Відзначається, що цей метод є складним і не завжди допомагає, оскільки деякі форми раку виробляють стійкість, проте в майбутньому ці недоліки можуть бути подолані.
Фахівці виявили, що терапія була найбільш ефективною у 60-93 відсотків пацієнтів. Найбільш часто вона спрацьовувала при гострому лімфобластному лейкозі B-клітин. Однак при довгострокових спостереженнях відзначається висока частота рецидивів. При В-крупноклеточной лімфомі метод спрацьовує не так часто, але частота рецидивів низька, що призводить до тих же показників довгострокового контролю захворювання.
При CAR T-клітинної терапії застосовується химерний антигенний рецептор. Він являє собою білок, який поєднує в собі фрагменти антитіла, який вибірково зв'язується з певними антитілами, і домени, які активують імунну систему. Т-клітини пацієнта витягують і генетично модифікують, щоб на їх поверхні перебував химерний антигенний рецептор CAR, який зв'язується з білком CD19 на ракових клітинах. Після модифікації їх знову впроваджують в організм хворого.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное