У США назвали «змінили історію» провальні пуски Росії


Опубликованно 19.11.2019 00:18

У США назвали «змінили історію» провальні пуски Росії

У рейтингу десяти недавніх ракетних пусків, які змінили історію, складеному Popular Mechanics, п'ять стартів проведені за участю Росії.

У перелік американського журналу потрапили пуск 21 травня 2009 року з Плесецка «Союз-2.1, а» з розгінним блоком (РБ) «Фрегат», в результаті якого через передчасного вимикання двигуна третього ступеня військовий супутник зв'язку «Меридіан-2» виявився на нерасчетной орбіті, і старт 5 грудня 2015 року (також з Плесецка) «Союз-2.1 а», коли військовий супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) «Канопус-СТ» («Космос-2511») не відокремився від РБ «Волга» через неспрацьовування одного з чотирьох стояків, що втримували його на «разгоннике».

Змінив історію Popular Mechanics назвало пуск 5 грудня 2010 року з Байконура «Протон-М» з РБ ДМ-03 з трьома космічними апаратами (КА) «Глонасс-М», в ході якого з-за перевищення на 1 582 кілограма заправленого в бак окислювача розгінного блоку рідкого кисню третя ступені ракети разом з РБ і КА потонула. Далі в списку журналу знаходиться старт 27 листопада 2017 року з Східного «Союз-2.1, а» з «Фрегат», в ході якого з-за непрогнозировавшегося поведінки РБ після його відділення від носія були загублені 19 КА.

Супереч «історичних» невдач російської космонавтики завершується стартом 22 серпня 2014 року з космодрому Куру «Союз-СТ-Б» з РБ «Фрегат-МТ», в результаті якого з-за помилки в орієнтації «разгонника» два КА Galileo були виведені на нерасчетную орбіту.

Дві невдачі у запуску російських ракет, перерахованих виданням, пов'язані з «Фрегат» (виробник — химкинское «Науково-виробниче об'єднання Лавочкіна»), ще дві — з московським «Центром Хрунічева» (систему поділу для КА «Канопус-СТ» виготовив входить в «Центр Хрунічева» омський «Політ»), і одна — з самарським ракетно-космічним центром (РКЦ) «Прогрес».

У жовтні стало відомо, що «Роскосмос» в два рази скоротить число пілотованих запусків (кораблів «Союз МС») до Міжнародної космічної станції (МКС), оскільки Росія до 2020 року із-за введення в експлуатацію пілотованих кораблів США втратить монополію на доставку людей на орбітальну станцію.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное