Російський повітря ще більше «насититься» формальдегідом
Опубликованно 03.11.2019 01:51
Глобальне потепління спровокує зростання концентрації забруднюючих сполук у повітрі російських міст, передає РИА Новости заяву завідуючої лабораторією моделювання та прогнозу забруднення атмосфери Головної геофізичної обсерваторії (ГГО) Ірини Смирнової.
«Вторинних домішок, що утворюються в атмосфері в результаті хімічних реакцій (діоксид азоту, озон, формальдегід), буде більше. Наприклад, при збільшенні температури атмосферного повітря зростає концентрація формальдегіду. (...) Теоретично, потепління повітря дасть нам зростання концентрації формальдегіду, що вже спостерігається, за останні роки середня по країні концентрація зросла», — сказала науковець.
Смирнова уточнила, що джерелами формальдегіду в повітрі виступають промислові підприємства і транспорт. Також дане з'єднання утворюється в забрудненій атмосфері в результаті хімічних реакцій, що протікають під дією сонячної радіації. Можливе збільшення концентрації формальдегіду вчений оцінила в 2-10 мкг в кубічному метрі. Згідно Смирнової, зниження вмісту шкідливих речовин в атмосфері сприяють дощі.
У вересні 2015 року лідер ЛДПР Володимир Жириновський поскаржився на високий рівень вмісту формальдегіду в кабінетах Держдуми.
Формальдегід вважається потенційно канцерогенними для людини з'єднанням. Прийом всередину 60-90 мл з'єднання призводить до смерті. Ознаками хронічного отруєння формальдегідом є, зокрема, схуднення, головний біль і поганий сон. Середньодобова гранично допустима концентрація сполуки для атмосферного повітря населених місць і закритих приміщень — 0,01 міліграма в кубічному метрі.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное