Ліміти виплат за ОСАЦВ підвищаться на 30% з 21 вересня
Опубликованно 01.11.2019 05:15
Нові ліміти виплат за страховими полісами ОСАЦВ почнуть діяти з 21 вересня 2019 року.
Нацкомфінпослуг прийняла Розпорядження «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти з питань обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким з 21 вересня цього року ліміти виплат по ОСАГО підвищуються на 30%. Про це повідомив Форіншурер.
Розпорядження, розроблене у відповідності з поданням Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ), змінює норми, що діють з лютого 2016 року. Так, з 21 вересня 2019 року встановлені наступні ліміти виплат по ОСАГО: за шкоду, заподіяну майну потерпілих 130 тис. грн; за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих 230 тис. грн.
«Завдання страхового ринку, МТСБУ, Нацкомфінпослуг - поступово забезпечити надійний і повноцінний страховий захист кожному потерпілому в ДТП, в тому числі за рахунок збільшення лімітів виплат по ОСАГО. У середньостроковій перспективі ми повинні прийти до того, щоб максимальні страхові суми поетапно наблизилися до європейських стандартів, що становлять мільйони євро. Для цього необхідна модернізація законодавства у сфері ОСЦПВВНТЗ, над чим ми ведемо роботу вже більше трьох років, найближчим часом плануємо відновити активність у цій важливій сфері», - прокоментував введення нових норм Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.
Також Нацкомфінпослуг встановила нові коригувальні коефіцієнти для розрахунку розміру страхових премій за договорами ОСАЦВ і введено новий коригувальний коефіцієнт для електромобілів - 0.9. Крім того, комісія збільшила коефіцієнт для транспортних засобів з іноземною реєстрацією (з 2-4 до 5-10).
Тією ж постановою змінено розміри коефіцієнтів системи бонус-малус. В залежності від страхової історії клієнта вони можуть бути, як знижувальними (до 0.9), так і підвищують (до 1.8), при цьому застосування системи бонус-малус раніше не обов'язково.
З 21 вересня територіальний коефіцієнт К2 буде встановлюватися за місцем реєстрації (проживання) власника транспортного засобу (фізичної особи) або місцем знаходження юридичної особи, зазначеної у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Кількість тарифних зон зменшено з 7 до 6 із зазначенням переліку населених пунктів, що відносяться до кожної з шести зон. Також вводиться новий коригувальний коефіцієнт К8: для електронних договорів страхування - 0.9-1, для паперових - 1.0.
Крім того, Нацкомфінпослуг прийняв Розпорядження від 8 серпня 2019 №1514 «Про внесення змін до розпорядження Нацкомфінпослуг від 14.12.2017 № 4498», яким з 21 вересня цього року вводяться нові зразки таких документів ОСАЦВ: Зразок та технічний опис поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів; Зразок візуальної форми та технічний опис поліса ОСЦПВ, який підтверджує укладання внутрішнього електронного договору; Зразок і технічний опис спеціального знака, що видається страхувальнику при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Старі бланки полісів, виготовлені до набрання чинності розпорядження №1514, можуть використовуватися для укладення договорів ОСАЦВ до 1 березня 2020 року.
Категория: Авто