«Російський Falcon 9» виявився дешевше американського


Опубликованно 31.10.2019 05:21

«Російський Falcon 9» виявився дешевше американського

Виготовлення багаторазової середньої ракети з двигуном, що працює на метані, обійдеться «Роскосмосу» в 900 мільйонів рублів, пишуть РИА Новости з посиланням на презентацію глави держкорпорації Дмитра Рогозіна.

На слайді менеджера, згідно агентству, порівнюються характеристики перспективної ракети і чинного «Союз-2.1 б». Старт першої зажадає 40,5 мільйона рублів. Вартість виробництва другий — 1,28 мільярда рублів, а ціна пуску — 45 мільйонів. Багаторазова ракета буде здатна виводити на НГО до 9 тонн, а на геопереходную — 2,2 тонни. На низьку навколоземну орбіту (НГО) «Союз-2.1 б» здатний доставляти 8,2 тонни, а на геопереходную — 2 тонни.

У травні стало відомо, що виготовлення і пуск легкої «Ангара-1.2» опинилися в півтора рази дорожче, ніж середнього «Союз-2.1 б».

У серпні 2018 року генеральний директор науково-виробничого об'єднання (НВО) «Енергомаш» Ігор Арбузов повідомив, що очолюваний ним ракетний двигунобудівний холдинг приступив до розробки силового агрегату на метані, який отримав назву РД-169, випробування якого повинні пройти через 3-4 роки.

У травні того ж року глава SpaceX Ілон Маск заявив, що допускає скорочення граничних витрат на повторний запуск ракети «менше 5 або 6 мільйонів доларів» протягом приблизно трьох років.

Єдиною діючою в світі важкою ракетою, що використовує багаторазові технології, є носій Falcon 9 (а також заснований на ньому надважкий Falcon Heavy) американської компанії SpaceX. Вартість виготовлення і пуску нової Falcon 9 починається з 62 мільйонів доларів (близько чотирьох мільярдів рублів), з раніше використаної першою сходинкою — від 50 мільйонів (3,2 мільярда). В даний час, за оцінками глави SpaceX Ілона Маска, 60 відсотків собівартості Falcon 9 припадає на першу сходинку, 20 відсотків — на другу, за 10 відсотків — на головний обтічник і все інше, що пов'язане з запуском. Паливо коштує 300-400 тисяч доларів.

В даний час Росія, на відміну від США та ЄС не має діючими ракетними двигунами на водні або метані в якості одного з компонентів палива. У складі радянської надважкої ракети «Енергія» був водневий силовий агрегат, технологія виробництва якого російською промисловістю фактично втрачена.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное