Половина ГЛОНАСС виявилася простроченою
Опубликованно 29.10.2019 09:45
Більше половини космічних апаратів (КА) російської глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС працюють за межами гарантійного терміну, повідомляє РИА Новости.
Агентство звернуло увагу на дані сайту інформаційно-аналітичного центру ГЛОНАСС, згідно з яким з 23 КА навігаційної системи, що використовуються за цільовим призначенням, 13 належать до серії «Глонасс-М», виведеної у 2007-2011 роках з терміном служби сім років. Ще десять КА запускалися в 2012-2019 роки, з них дев'ять супутників мають строк служби сім років, а один («Глонасс-К») — десять.
Також в угруповання ГЛОНАСС є чотири КА, не використовуються за цільовим призначенням, з яких один КА тимчасово виведений на техобслуговування (мова йде про «Глонасс-М» № 717, експлуатація якого повинна відновиться у вересні), два КА — в орбітальному резерві, і один — на етапі льотних випробувань.
Агентство відзначає, що в даний час оновлення орбітального угрупування ГЛОНАСС відбувається лише за необхідності, а на зберіганні у підприємства-виробника «Інформаційні супутникові системи» (ІДС) знаходяться чотири готових супутника «Глонасс-М». Ще кілька КА «Глонасс-К» — на стадії виробництва.
У серпні найстаріший космічний апарат (КА) ГЛОНАСС («Глонасс-М» № 717) був виведений на незаплановане техобслуговування.
У червні у висновках Рахункової палати за проектом поправок до федерального бюджету на 2019 рік зазначалося, що санкції країн Заходу, введені відносно електроніки військового та подвійного призначень, призвели до скорочення фінансування ГЛОНАСС.
У квітні заступник гендиректора «Роскосмосу» Юрій Урличич заявив, що точність ГЛОНАСС до 2025 року зросте на чверть.
У тому ж місяці джерела повідомляли, що завершення експлуатації важких ракет «Протон-М» і неготовність створюваних їм на заміну носіїв «Ангара-А5» привели до необхідності полегшення маси виводив на навколоземну орбіту супутників ГЛОНАСС.
У березні президент некомерційного партнерства системи Олександр Гурко заявив, що Індія буде виробляти навігаційні чіпсети (складова частина навігаційних систем для отримання сигналів з супутників) ГЛОНАСС російської розробки.
У листопаді 2018 року Урличич повідомив, що ГЛОНАСС після 2021 року стане частиною проекту «Сфера».
У квітні того ж року генеральний директор ІДС Микола Тестоедов розповів, що космічні апарати ГЛОНАСС майже на 40 відсотків складаються із зарубіжних комплектуючих.
Для покриття території всієї земної кулі ГЛОНАСС необхідна активна робота 24 КА, тоді як для покриття всієї Росії достатньо лише 18 активних КА.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное