Розкрито багаторічна загадка виникнення життя
Опубликованно 26.10.2019 03:03
Американські вчені з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі розкрили механізм виникнення в космосі органічних речовин, які стали основою для білків і нуклеїнових кислот, необхідних для існування життя. Виявилося, що складні вуглецеві сполуки, звані полиароматическими вуглеводнями (ПАВ), здатні утворюватися при об'єднанні простих молекул. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.
У ході експерименту фахівці змоделювали умови, при яких в навколозоряної середовищі відбувається хімічна взаємодія між двома вуглеводневими радикалами — метилом (CH3•) і 1-инденилом (C9H7•). При цьому реакція протікала при температурі 1150 градусів Цельсія. Результати аналізу з допомогою мас-спектрометра показали, що утворюється нафталін з хімічною формулою С10Н8, що містить два бензольних кільця.
Хімічна реакція, яка призводить до появи нафталіну, відноситься до нового класу, званому радикал-радикальними реакціями. Її особливістю є перетворення п'ятичленних кільця у складі 1-инденила в шестичленних вуглецеве кільце з високою реакційною здатністю. Отримане з'єднання служить основою для більш складних ПАУ, чия освіта також відбувається при високотемпературних умовах. У кінцевому підсумку в міжзоряному середовищі формується сажа і вуглецеві гранули, які зустрічаються в метеоритах, таких як вуглисті хондрити.
Хоча давно було відомо, що близько 20 відсотків вуглецю в космосі зустрічається у вигляді поліароматичних вуглеводнів, вчені до цих пір не знали, які саме процеси призводять до їх утворення. У попередніх роботах пропонувався механізм послідовного приєднання бензольних кілець, однак він виявився занадто повільним і неефективним для великих ПАУ. Оскільки ПАУ швидко руйнуються при дії космічними променями, світловий радіацією і ударними хвилями, стає складно пояснити, чому межзведная середовище багата ПАУ. Радикал-радикальний механізм допомагає вирішити цю проблему.
Раніше повідомлялося, що вчені Тюбінгенського університету в Німеччині і Нантського університету у Франції з'ясували, що важливу роль в появі життя на Землі зіграли метеорити, які прилетіли з віддалених місць Сонячної системи.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное