Сверхсветовие кораблі виявилися марними
Опубликованно 21.10.2019 00:12
Спеціаліст Японського агентства аерокосмічних досліджень і колишній співробітник НАСА Джеймс о'донохью (James O Донахью) оцінив швидкість кораблів з варп-двигуном — гіпотетичним пристроєм, що дозволяє переміщатися із надсвітовою швидкістю. За оцінками дослідника, навіть такі зорельоти є надзвичайно повільними в масштабах галактики, повідомляє видання Science Alert.
В якості прикладу о'донохью взяв вигаданий космічний корабель USS Enterprise з науково-фантастичного серіалу «Зоряний шлях: Наступне покоління». У своєму дослідженні вчений спирався на керівництві з детальним описом технічних характеристик зорельота, яке було опубліковано в 1991 році двома науковими консультантами серіалу.
Згідно керівництву, існує шкала сверхсветових швидкостей, які визначаються варп-фактором. Так, варп-фактор, рівний одному, відповідав швидкості світла, а верхня межа в 9,99 перевищувала швидкість світла у 2140 раз. В анімації, опублікованій на YouTube, о'донохью показав USS Enterprise, який починає з варп-фактора 1 і прискорюється до варп-фактора 9,99.
Звездолету, чия швидкість дорівнює швидкості світла, знадобилися б 5 годин 28 хвилин, щоб дістатися до Плутона, який знаходиться у 5,9 мільярдів кілометрів від Сонця. При цьому до найближчої до Сонця зірки — Проксиме Центавра — він дістався б за чотири роки і три місяці. При варп-факторі 5, який у 213 разів швидше швидкості світла, корабель долетів би до Плутона за одну хвилину 30 секунд. Однак політ до Проксими Центавра зайняв би тиждень. Нарешті, при максимальній варп-швидкості на політ до Плутона було б витрачено всього 10 секунд, а до Проксими Центавра — 18 годин.
Однак у масштабах Чумацького Шляху навіть максимальна варп-швидкість занадто повільна. Подорож з одного краю галактики до іншого зайняло б 96 років. Навіть з так званої «трансварповской» швидкістю (в 8323 рази перевищує швидкість світла) USS Enterprise витратив б 24 роки на перетин диска галактики. До галактики Андромеди, яка віддалена на 2,4 мільйона світлових років від Землі, він летів би 300 років.
Сам о'донохью називає такі результати гнітючими. Людство в даний час не досягло і десятої частки відсотка від швидкості світла. Хоча існують теоретичні викладки, які вказують на можливість створення надсвітловою двигуна, на даний момент учені не знають реальних способів його створення. Передбачається, що для роботи пристрою знадобиться екзотична матерія з негативною енергією, проте невідомо, що вона може представляти собою.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное