Росія виявилася батьківщиною Чорної смерті
Опубликованно 09.10.2019 08:48
Вогнище другої світової історії епідемії чуми, нерідко званої Чорної смертю, виявлений в околицях міста Лаїша (Татарстан). Відповідне дослідження міжнародного колективу вчених опублікована в Nature Communications.
Фахівці проаналізували 34 геному людей з 10 європейських поховань, у тому числі з Росії, які постраждали в XIV столітті від захворювання. Дослідження показали, що найдавніший представник чумної палички Yersinia pestis, відповідальний за другу епідемію в Європі, перебуває під сучасним Лаишевым.
Вчені відзначають, що, найімовірніше, хвороба проникла в Європу з даного місця, проте на територію сучасного Татарстану чума могла потрапити з Азії, перевірка цього вимагає додаткових досліджень.
У червні міжнародна група вчених з'ясувала, що перша в історії людства пандемія чуми — Юстинианова чума — була викликана відразу кількома штамами бактерії Yersinia pestis, а не одним різновидом збудника.
Друга європейська почалася епідемія чуми 1346 році зі спалахів захворювання в Поволжя і Причорномор'я. За сім років хвороба знищила близько 60 відсотків населення Європи. Згодом окремі спалахи епідемії спостерігалися до початку XVIII століття. Перша епідемія почалась у VI столітті, третя — у XIX столітті.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное