Всупереч усьому
Опубликованно 30.09.2019 09:24
19 вересня Huawei показала одну з головних своїх року прем'єр — лінійку Huawei Mate 30. Презентація була особливо цікавою, так як ці смартфони стали першими в компанії після санкцій США. Але Huawei змогла переконати аудиторію в тому, що всі з пристроями в порядку і ніякої проблеми конфлікту з владою США користувачі не відчують. «Стрічка.ру» розповідає, що таке «екосистема Huawei» і як буде розвиватися компанія.
Презентація Huawei, яка проходила в Мюнхені, була не стільки про смартфони, скільки про майбутнє компанії, її бачення та плани щодо створення цілого сімейства пристроїв, щоб ніякі зовнішні фактори не змогли перешкодити її розвитку. Зрозуміло, компанія докладно розповіла про нові Huawei Mate 30 і Mate 30 Pro, а також показала годинник, ряд аксесуарів з швидкою зарядкою, розповіла про 5G-мережах і про те, в якому напрямку піде без Google.Повний фарш
Huawei Mate 30 Pro — це самий заряджений технологіями смартфон на даний момент. Буквально всі технології, що зараз є в світі, поставили в цей смартфон. Величезний 6,53-дюймовий OLED-екран з високим дозволом? Є! Новий процесор, який ставить рекорди в тестах продуктивності? Є! Чотири камери для самих різних сценаріїв зйомки? І вони є!
А ще 5G, акумулятор на 4,4 тисячі міліампер-годин з швидкою зарядкою, запис відео з частотою кадрів 7680 кадрів в секунду (тобто уповільнення в 256 разів), відсутність кнопок на корпусі, сканер особи і відбитків пальців під екраном, управління жестами в повітрі, підтримка стилуса, фронталка на 24 мегапікселя, захист від води й пилу за стандартом IP68 і ще вал різних рішень, які навіть ще не зустрічалися в інших пристроях. Наприклад, система стеження за очима для «розумного» перемикання орієнтації екрану.
Звичайний Huawei Mate 30 трохи простіше, але не менш цікавий. У нього той же чіп Kirin 990, майже той же набір камер (хіба що немає ToF-сенсора для більш точного вимірювання глибини простору), акумулятор на 4,2 тисячі міліампер-годин і OLED-екран на 6,62 дюйма.
Зовні обидва телефони схожі. У них скляна задня кришка з особливим переливаються покриттям, що вже стало фішкою компанії і багато хто це не соромлячись повторюють. Під різними кутами вона буде то глянсовою, то матовою. Бонусом те, що буде доступна версія з покриттям з еко-шкіри, яке більш витривала і міцна, ніж звичайна шкіра. Причому з такими габаритами ці телефони досить зручно тримати в руках — вони важать менше 200 грамів і мають вузький витягнутий корпус.Своїми силами
Працюють нові Huawei Mate 30 на AOSP-версії Android 10. Тобто це та ж операційна система, що і на інших телефонах, просто без сервісів Google: магазину, пошуку, пошти, карт і так далі. Втім, ніщо не заважає власноруч «накотити» всі потрібні програми, хоча і без них телефони не перетворюються в цеглу.
По-перше, в Huawei давно є свій власний магазин з більш ніж 180 мільярдом завантажень щорічно і доступом до 45 тисяч додатків. Також компанія буде робити наголос на локальні сервіси і ринок Росії в цьому плані один з найбільш пристосованих: у Росії є свої соцмережі, які популярнішим західних, пошуковики, картографічні сервіси і хмарні сховища від IT-гігантів.
«Ці компанії багато років з успіхом вибудовують власні екосистеми, і їх досвід і відкритість до співпраці є серйозною основою для подальших розробок Huawei», — розповіли «Стрічці.ру» в компанії.
Разом з тим, глава Huawei Річард Ю (Richard Yu) заявив про плани компанії розвивати власні мобільні сервіси: «Ми не можемо використовувати мобільні сервіси Google (GMS), але ми можемо використовувати свої власні. Сьогодні із-за неможливості контролювати GMS, ми націлені на використання мобільних сервісів Huawei (HMS), в основі яких буде магазин додатків Huawei AppGallery».
Для цього Huawei заклала один мільярд доларів, щоб стимулювати незалежних розробників створювати додатки. Тим більше, що на своєму власному ринку смартфони Huawei і інших китайських компаній працюють без Google, і справи у них йдуть більш ніж добре.
Якщо цей підхід спрацює, то це може сильно послабити позиції Google, тому що всі зарубіжні компанії знаходяться під загрозою, поки їх смартфони поставляються з американським ПО.Всі в зборі
У навантаження до Mate 30 Huawei представила годинник Watch GT 2. Зараз це найбільш просунуті розумні годинник для Android-користувача, тому що Google закинула власну платформу Wear, а інші компанії навіть не сильно намагаються заходити на цей ринок. При цьому Watch GT 2 виглядають як класичні годинник з круглим екраном, безелем і сталевим корпусом.
Випускаються Watch GT 2 у двох варіантах — у корпусі на 42 і 46 міліметрів. В їх основі спеціальний процесор Kirin A1, завдяки чому вони мають великий час автономної роботи — до двох тижнів у режимі обробки повідомлень, моніторинг пульсу і сну, постійних тренуваннях і прослуховування музики через Bluetooth. До того ж, це перша переносна пристрій компанії з об'ємним 3D-склом, візуально збільшує площу екрану.
Це ще і фітнес-трекер, в якому вбудовано відстеження 15 видів спорту, включаючи вісім видів активності на відкритому повітрі і сім видів занять у приміщенні. В такому режимі годинник відслідковують близько 190 параметрів, щоб точно рахувати витрачені калорії. А в режимі відстеження сну вони вимірюють пульс користувача і дають повноцінну оцінку якості відпочинку і виявляють проблеми.
Ще в Мюнхені показали нові навушники FreeBuds 3 з системою активного шумозаглушення. Вони оснащені сенсором, що уловлює кісткову вібрацію і поліпшує мова під час розмови, а мікрофони мають спеціальні заслінки для відсікання шуму вітру. Обіцяно близько чотирьох годин роботи від однієї зарядки, а кейс забезпечить ще 20 годин.
У доповненні до всього, Huawei не просто представила новий стандарт зарядки SuperCharge, але і ряд аксесуарів для своїх смартфонів з підтримкою технології. Так, станція бездротової зарядки видає потужність 27 вт (коли у більшості інших QI-платформ добре якщо буде 10 ват). Бездротова автомобільна зарядка з держателем видає так само 27 ватт, а якщо підключити смартфон безпосередньо по дроту, то там вже буде 40 ватт. Цього вистачає, щоб за півгодини зарядити смартфон на 70 відсотків.
Для Huawei почався складний період, коли з дня на день компанії можуть нанести черговий удар. Вже були приклади компаній, які загинули навіть не з-за геополітичних, а через бездарність керівників. А Huawei навіть в умовах майже повної ізоляції знаходить рішення і намагається протистояти. Поки не ясно, що з цього вийде, але якщо компанія зможе пробитися, то це буде як мінімум вражаюче.
Семен Бунд
Категория: Разное