У США назвали кінцеву мету АС-31 «Лошарік»
Опубликованно 28.09.2019 02:03
Атомна глибоководна станція АС-31 «Лошарік» призначена для розгортання в Північній Атлантиці, вважає Військово-морський інститут США.
Американська експертна організація, коментуючи ПП з пожежею на російському науково-дослідному глибоководному апараті, пише, що «аварія сталася під час літнього періоду експлуатації човнів ГУГІ [Головного управління глибоководних досліджень Міноборони Росії] — передують розгортання в Північній Атлантиці робіт».
The Barents Observer уточнює, що АС-31 «Лошарік» може «транспортувати невеликі пристрої для військових цілей, призначені для розміщення на морському дні». «Такі пристрої можуть бути використані для відволікання уваги іноземних підводних човнів, коли російські субмарини залишають Кольський півострів і йдуть в Північну Атлантику. Інші підслуховуючі пристрої можуть виявляти звуки, вироблені ворожими кораблями», — пише норвезьке видання.
Тим не менш, говорячи про конкретних цілях останньої місії АС-31 «Лошарік», у Військово-морському інституті США припускають, що «російський уряд використало можливості підводного занурення для розширення територіальних претензій Росії на морське дно під Північним Льодовитим океаном».
1 липня в процесі проведення батиметрических вимірювань на одному з науково-дослідних глибоководних апаратів Міноборони Росії сталася пожежа, в результаті якого через отруєння продуктами горіння загинули 14 моряків. Згідно з даними РБК, пожежа виникла на атомній глибоководної станції проекту 10831 АС-31 «Лошарік».
У 2012 році АС-31 «Лошарік» в ході експедиції «Севморгео» взяв проби морського ґрунту з глибини більше двох кілометрів, які лягли в основу докази приналежності хребтів Ломоносова і Менделєєва до російської частини континентального шельфу, запаси вуглеводнів під якими оцінюються в п'ять мільярдів тонн умовного палива (близько 12 відсотків світових запасів нафти).Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное