У США анонсували «справжню» гіперзвукову ракету


Опубликованно 25.09.2019 04:42

У США анонсували «справжню» гіперзвукову ракету

Американська військово-промислова компанія Raytheon напередодні відкриття авіакосмічного салону Paris Air Show 2019 (Франція) анонсувала перспективну гіперзвукову ракету, яка отримає гіперзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун (ПВРД), повідомляє Aviation Week.

Видання пише, що на опублікованому компанією зображенні зброї не видно повітрязабірників, і нагадує, що «виробники часто маскують таку чутливу технологію».

Як наголошується на сайті Raytheon, «ракета нового типу» зможе перелетіти з Нью-Йорка в Лос-Анджелес через 39 хвилин без перерви. Там же згадується, що гиперзвуковая ракета отримає гіперзвуковий ПВРД, а не виявиться планують з гіперзвуковий швидкістю бойовим блоком, і буде випробувана через два-чотири роки.

«Це вже не наукова фантастика», — вважає віце-президент Raytheon Missile Systems Тому Бассинг.

Aviation Week також зазначає, що в ході Paris Air Show 2019 Raytheon уклала угоду з американською компанією Northrop Grumman, яка стане партнером першого в розробці гіперзвукового ПВРД. Видання впевнене, що таким чином боку розкрили багаторічну співпрацю в даному напрямку. Роботи з перспективного виробу будуть вестися в рамках програми HAWC (Hypersonic Air-breathing Weapon Concept), а його компоненти планується роздруковувати на тривимірному принтері.

8 травня американська компанія Lockheed Martin представила концепцію винищувача F-35C Lightning II з парою гіперзвукових крилатих ракет, створюваних в рамках HAWC.

У березні минулого року американський журнал The National Interest написав, що російську аэробаллистическую ракету малої радіолокаційної помітності і високої маневреності, «Кинджал» з-за відсутності гіперзвукового ПВРД не можна вважати повноцінним гиперзвуковым зброєю. За наявними даними, «Кинджал» є модернізованою версією квазибаллистической одноступеневою керованої твердопаливної ракети 9М723 комплексу «Іскандер», носієм якої виступає надзвуковий всепогодний винищувач-перехоплювач дальнього радіусу Міг-31.

Навесні 2010 року відбувся перший політ експериментального літального апарату Boeing X-51 Waverider, оснащеного гиперзвуковым ПВРД Pratt & Whitney Rocketdyne SJY61.

Повноцінний (не гібридний) гіперзвуковий ПВРД починає працювати при швидкостях літального апарата вище семи чисел Маха, у зв'язку з чим потребує носія для розгону до таких швидкостей. Роботи над такими силовими агрегатами ведуться в США, ЄС, Японії, Китаї та Росії (раніше — СРСР).Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное