Передбачена масова загибель людей від кліматичної катастрофи
Опубликованно 20.09.2019 00:12
Підвищення глобальних середніх температур лише на два градуси Цельсія вище доіндустріальних значень призведе до більш небезпечним і тривалим хвиль спеки, засух і злив. Тривалі екстремальні погодні умови можуть викликати масову загибель людей. До такого висновку прийшли вчені Берлінського університету імені Гумбольдта, повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
За словами дослідників, глобальне потепління призведе до зсуву в літніх температурах, при цьому екстремальні погодні умови стануть більш стійкими. Навіть невелике збільшення в їх силі та тривалості обернеться руйнівними наслідками для здоров'я людей, виробництва продуктів харчування, біорізноманіття та економічного зростання.
Кліматичні моделі передбачають постійне ослаблення річної атмосферної циркуляції з ростом температури. Це призведе до того, що над певними районами будуть довше зберігатися вологі або спекотні умови. Ймовірність виникнення екстремальних умов зросте в середньому на чотири відсотки. Найбільш ураженими регіонами виявляться Північна Америка, Центральна Європа і Північна Азія. В центральній частині Північної Америки посухи тривалістю більше 14 днів стануть більш вірогідними на 10 відсотків.
Відомо, що сильна спека в Європі в 2018 році, наприклад, призвела до зниження врожаю пшениці на 15 відсотків у Німеччині. У той же час в США останні 12 місяців є найбільш вологими за всю історію спостереження.
В даний час реалізується сценарій підвищення температури на три градуси вище доіндустріальних значень. Якщо в найближчі роки викиди вуглекислого газу не скоротяться до мінімуму, то цей сценарій виявиться неминучим. Паризька хартія 2015 року зобов'язує країни обмежити підвищення температури до 2 або 1,5 градуса Цельсія вище доіндустріальних значень. Однак ряд кліматологів прийшов до висновку, що найбажаніший з цих двох сценаріїв вже недосяжний.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное