Дочка «Росатому» почне випробування препарату для лікування кісткових метастаз
Опубликованно 16.09.2019 00:03
Радієвий інститут імені Хлопіна, що входить у науковий дивізіон держкорпорації «Росатом» планує почати клінічні випробування препарату на основі радіоактивного ізотопу радій-223, що застосовується в онкології для лікування кісткових метастаз, пише РИА Новости.
Як пише видання, метою роботи є проведення доклінічних випробувань розчину хлориду радію-223 для оцінки його протипухлинної активності у мишей з дуже агресивним типом раку шкіри — высокометастазирущей меланому. За результатами досліджень планується провести клінічні випробування препарату в лікувальних закладах Моз Росії при лікуванні хворих на рак передміхурової залози з метастазами у кістки.
У повідомленні також зазначається, що якісний стрибок у лікуванні великої кількості онкологічних захворювань пов'язують з можливостями адресної терапії з використанням так званих альфа-випромінюючих радіонуклідів, до яких відноситься і радій-223. За своїм хімічним властивостям радій є аналогом кальцію, тому він накопичується в кісткових тканинах — там, де найчастіше утворюються метастази при різних формах раку.
Препарат на основі хлориду Ra-223 вже використовується в деяких країнах. Зокрема, в Німеччині і США.
Як випливає з матеріалів на сайті закупівель «Росатому», Радієвий інститут організував конкурс на право проведення доклінічних досліджень такого радиофармацевтического препарату «на моделях пухлинного росту тварин». Інститут був створений у 1922 році для отримання препаратів радію.
Категория: Разное