Росія припинила випуск двигунів «Протон-М»


Опубликованно 12.09.2019 10:27

Росія припинила випуск двигунів «Протон-М»

Науково-виробниче об'єднання (НВО) «Енергомаш» припинило виробництво двигунів для важкої ракети «Протон-М», передає РИА Новости заяву гендиректора підприємства Ігоря Арбузова.

За його словами, НВО справило достатню кількість силових агрегатів для забезпечення залишилися пусків «Протон-М», проте у разі необхідності може провести додаткову партію.

Як повідомляє ТАСС, менеджер також розповів, що вогневі випробування двигуна РД-171МВ для створюваної середньої ракети «Союз-5» («Іртиш») заплановано на другу половину грудня, а НУО в даний час проводить другий, третій і четвертий силові агрегати РД-171МВ.

У березні 2018 року в Центрі експлуатації об'єктів наземної космічної інфраструктури (ЦЭНКИ) заявили, що в 2023 році на Байконурі закриється одна стартова установка для запусків «Протон-М», після чого на космодромі залишиться тільки одна реально діюча пускова установка №39 майданчика 200 (для комерційних пусків важкого носія).

У березні «Роскосмос» опублікував відеозапис, в якій РД-171МВ названий «самим потужним у світі ракетним двигуном». Насправді силовий агрегат є самим потужним тільки з рідинних ракетних двигунів, тоді як самим потужним ракетним двигуном виявляється твердопаливний бічній прискорювач космічного корабля Space Shuttle.

Повністю припинити експлуатацію «Протон-М» на космодромі Байконур планується в 2025 році. Москва пояснює таке рішення позицією Нур-Султан, який незадоволений тим, що в паливі ракетних двигунів використовується токсичний гептил. В якості важкого носія «Протон-М» повинна змінити «Ангара-А5», яка запускається з Плесецка і, в перспективі, з Східного.

Розробник «Союз-5» — ракетно-космічна корпорація (РКК) «Енергія», виробник — ракетно-космічний центр (РКЦ) «Прогрес». Перший старт носія заплановано провести у 2022 році з космодрому Байконур.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное