Розкрита таємниця появи нових технологій у стародавніх людей
Опубликованно 07.09.2019 00:42
Вчені Гентського університету в Бельгії прийшли до висновку, що територіальні у стародавніх мисливців-збирачів, які жили в умовах мінливого клімату, призвела до появи нових метальних та інших пристосувань. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
В результаті потепління, яке відбувалося із швидкістю від 1,5 до двох градусів Цельсія століття, стародавні люди, що жили в Європі в епоху мезоліту (6-11 тисяч років тому), змушені були зіткнутися з підвищенням рівня моря, посиленням посух, змінами рослинного покриву, міграцією тварин і лісовими пожежами. Дослідники вивчили, як ці фактори вплинули на використання та дизайн наконечників стріл, мініатюрних кам'яних знарядь — мікролітів — і інших інструментів.
Результати аналізу продемонстрували, що зміна їх форми було складніше, ніж вважалося раніше. При цьому різні модифікації знарядь праці могли співіснувати в один і той же час у різних груп людей, що живуть вздовж берега Північного моря. Оскільки рівень Світового океану підвищився, колишні мешканці басейну моря змушені були переселитися у нові райони, де зростаюча конкуренція за ресурси могла підсилити територіальні. Специфічна форма артефактів могла стати відмінною ознакою приналежності до тієї чи іншої культури.
Зміни форми мікролітів також, мабуть, пов'язані з короткими (від одного до двох століть), але різкими кліматичними подіями. Трикутні мікроліти з'явилися після раптового похолодання в ранньому мезоліті, пов'язаного з ерозією і лісовими пожежами. Через тисячу років аналогічна подія співпала з появою маленьких ножів і ретушированных мікролітів, а наконечники стріл у формі трапеції замінили більш старі мікроліти під час похолодання та посухи ще через тисячу років.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное