Названа небезпека «сміття» в ДНК
Опубликованно 15.08.2019 11:45
Американські фахівці з Прінстонського і Рокфеллерівського університету виявили, що мутації в сміттєвої ДНК можуть викликати розлади аутистичного спектру. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.
Вчені проаналізували за допомогою машинного навчання геноми 1790 осіб. Серед учасників дослідження були як люди з аутизмом, так і їх здорові родичі: батьки, брати і сестри. Таким чином, розлад виникало в результаті випадково виниклої нової мутації і не було передано у спадок.
Виявилося, що багато випадків аутизму були пов'язані з мутаціями в некодирующей ДНК, тобто тієї частини геному, яка не відіграє безпосередню роль у синтезі білків. Некодирующая ДНК, частка якої в людському геномі досягає 98-99 відсотків, складається з межгенных ділянок, интроны (перебувають усередині генів), які втратили свої функції генів (псевдогенов), повторів, мобільних генетичних елементів (транспозонів і ретротранспозонів), вірусних елементів і теломерів.
Незважаючи на те, що некодирующую ДНК часто називають сміттєвої, в останні роки стало ясно, що вона виконує регуляторні функції і обумовлює активність певних генів. Виявилося, що мутації в некодирующей ДНК майже так само часто викликають аутизм, як і мутації в генах, що порушують активність білків.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное