Пояснена нерозв'язна космічна загадка
Опубликованно 13.08.2019 14:51
Міжнародна група астрономів оголосила про розкриття загадки, чому у більшості великих екзопланет, що відносяться до типу «гарячих юпітерів», відсутні місяця. На думку дослідників, супутники були викинуті з орбіт навколо газових гігантів і залишилися в зовнішніх областях планетних систем, ставши аналогами Плутона. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
Дослідники змоделювали поведінку гіпотетичних экзолун-волоцюг, які були названі «плунетами» (ploonets). Виявилося, що вони спочатку повинні формуватися на орбітах навколо великих газових планет, у тому числі тих, що обертаються на близькій відстані від батьківської зірки. Половина таких об'єктів, які викидаються гравітацією у зовнішній простір, уникають зіткнення з іншими планетами і починають обертатися навколо самої зірки.
Існування «плунет» могло б пояснити, чому астрономи знайшли більше чотирьох тисяч екзопланет, але досі не вдалося точно визначити жодну экзолуну. Попередні дослідження показують, що принаймні деякі з виявлених гарячих юпітерів повинні мати великі супутники.
Крім того, «плунеты» можуть бути причиною незвичайних провалів в кривій блиску зірки Таббі або KIC-8462852, яка також відома, як зірка з «інопланетними мегаструктурами». Проте існування «плунет» поки залишається гіпотетичним.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное