ДБН з'явилася норма про станції екстреної зв'язку
Опубликованно 09.08.2019 00:15
SOS-станції для зв'язку з екстреними службами можуть з'явитися на українських дорогах з 1 вересня 2019 року.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ухвалив зміни до ДБН Ст. 2.3-4.2015 «Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво», в яких передбачена норма щодо облаштування технологічного зв'язку для установки станцій екстреної зв'язку. У разі екстрених ситуацій, так звані SOS-станції дозволять зв'язатися з поліцією, швидкої медичної допомоги або викликати евакуатор.
Нова рекомендаційна норма починає діяти з 1 вересня 2019 року і відноситься до будівництва нових і реконструкції існуючих доріг I категорії (траси міжнародного значення). Зовнішнє оформлення та комплектація SOS-станцій, а також відстань між ними і час прибуття екстрених служб будуть визначатися індивідуально у відповідності з проектом. Зазвичай, SOS-станції встановлюються вздовж траси на відстані 500 м - 2 км.
«Впроваджуємо ще одну європейську практику безпеки на трасах - станції екстреної зв'язку. На дорозі може трапитися різне, тому в багатьох країнах Європи, наприклад, щоб убезпечити водіїв та пасажирів на трасах у разі виникнення можливої надзвичайної ситуації вздовж дороги кожні кілька кілометрів проектують невеликі SOS-станції. З їх допомогою можна викликати швидку, поліцію, скористатися аптечкою і так далі. Тепер така практика може впроваджуватися й у нас. Новими змінами в ДБН введено рекомендаційний вимога - передбачити технологічний зв'язок на трасах для облаштування цих SOS-станцій», - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Категория: Авто