Розкрито серйозна небезпека від супутників Ілона Маска


Опубликованно 01.08.2019 02:36

Розкрито серйозна небезпека від супутників Ілона Маска

Супутники, запущені в рамках проекту Starlink для забезпечення глобального доступу до високошвидкісного інтернету, можуть ускладнити астрономічні спостереження за допомогою наземних радіотелескопів. В таких умовах вченим залишається сподіватися лише на будівництво радіотелескопів на зворотному боці Місяця. Крім того, космічні апарати, чиє число в майбутньому досягне десятки тисяч, збільшують ризик розвитку синдрому Кесслера. Про це пише видання Science Alert.

За словами астронома Алана Даффі (Alan Duffy) з Університету Суінберна в Австралії, існують методи, які дозволяють маскувати супутники, щоб вони не зашумляли дані. Оптичні телескопи, наприклад, комплекс для спостереження за астероїдами Pan-STARRS, автоматично прибирають орбітальні апарати зі знімків. Радіотелескопи ведуть спостереження на радіочастотах, вільних від використання супутниковими системами начебто GPS, які в іншому разі були б «засліплююче яскравими» для астрономічного обладнання.

Зараз на навколоземній орбіті знаходяться 5162 об'єкта, з яких функціонують близько двох тисяч. В рамках проекту Starlink планується запуск 12 тисяч супутників. На думку Даффі, це може бути кінцем для наземних радіо - й мікрохвильових телескопів. Супутники набагато менше зашумляют астрономічні дані, ніж земні джерела радіохвиль. Люди більше не зможуть спостерігати з Землі реліктове випромінювання або сигнали від формуються зірок. Хоча загальнолюдська вигода від високошвидкісного глобального інтернету, в цілому, переважить втрати астрономів, визнає учений.

Ситуацію ускладнює те, що спроба співпраці між обсерваторіями США і SpaceX, здійснена кількома роками раніше, виявилася безрезультатною. Аерокосмічна компанія не забезпечила астрономів детальними планами з розвитку проекту Starlink. Однією з причин цього може бути те, що запущені супутники є тестовими. Однак на 2019 рік заплановано ще декілька запусків.

Ще однією проблемою є те, що велика частина супутників буде розміщена в області з високою концентрацією космічного сміття. Якщо плани SpaceX будуть реалізовані повною мірою, то протягом декількох років кількість об'єктів тут підвищиться на 40 відсотків. За словами космічного археолога Еліс Горман (Alice Gorman) з Університету Фліндерс (Австралія), зростання дуже різкий, оскільки поточна маса сміття накопичувалася протягом 60 років.

Хоча в SpaceX передбачили швидке виведення супутників з експлуатації протягом року, у разі передчасної поломки апарати згорять в атмосфері лише через п'ять років. Цього часу достатньо для значної кількості зіткнень. Це, в свою чергу, може викликати ланцюгову реакцію і неприборканий зростання сміття, що відомо як синдром Кесслера, вважають вчені.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное