У Росії з'явився новий препарат проти кісткових метастазів
Опубликованно 20.07.2019 10:30
Російські пацієнти з кастрационно-резистентним рак передміхурової залози з кістковими метастазами і відсутністю вісцеральних метастазів (мКРРПЖ) з поточного року можуть одержувати за рахунок бюджетних коштів системну радионуклидную терапію радію хлоридом [223Ra], повідомили «Стрічці.ру» в компанії Bayer.
Можливість надання даної послуги передбачається постановою уряду Росії від 10 грудня 2018 року № 1506 «Про Програму державних гарантій безкоштовного надання громадянам медичної допомоги на 2019 рік і на плановий період 2020 2021 років», який набрав чинності з 1 січня 2019 року. Розпорядження оновило «Перелік видів високотехнологічної медичної допомоги» (ВМП), у розділ II якого увійшла системна радіонуклідна терапія.
Дія хлориду радію обумовлено виборчим руйнуванням ДНК клітин кісткових метастазів ?-частинками (ядрами атома [4 he]), що випускаються ізотопами [223Ra]. Потрапляючи в організм, діюча речовина зв'язується з гідроксиапатитом, містяться переважно в кістковій тканині. Таргетное (точкове вплив на уражену область, не зачіпає здорові тканини, що забезпечується коротким діапазоном емісії ?-частинок, що не перевищують 100 мікрометрів (менше 10 діаметрів клітини). Препарат вводиться внутрішньовенно. Стандартний курс передбачає шість ін'єкцій з інтервалами у чотири тижні.
«Кісткові метастази виникають у більшості чоловіків з кастрационно-резистентним рак передміхурової залози; вони значно знижують якість життя і можуть стати причиною смерті. Часто саме вони стають основною проблемою, з якою стикаються лікарі при призначенні лікування. Радій змінив підхід до терапії чоловіків з кастрационно-резистентним раком передміхурової залози. Сьогодні в Росії вже накопичений достатній досвід застосування цього методу, щоб стверджувати, що ми раді тому, що нашим пацієнтам доступна терапія радієм», — сказав заступник гендиректора з питань науки ФГБУ «НМИЦ радіології» Моз Росії, вчений секретар Російського суспільства онкоурологов, професор, доктор медичних наук Борис Алексєєв.
До 2019 року радіонуклідна терапія пацієнтів з мКРРПЖ в Росії обмежувалася використанням препаратів з ізотопами стронцію [89Sr] і самарія [153Sm], яка мала виражений паліативний ефект, але не робила помітного впливу на збільшення медіани загальної виживаності — ключовий індикатор ефективності онкологічних лікарських засобів.
Дослідження щодо застосування хлориду радію в терапії пацієнтів з мКРРПЖ велися з 1997 року. В даний час препарат, вироблений Bayer в Норвегії і США, поставляється більш ніж в 50 країн. У травні 2013 року Управлінням по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів радію хлорид схвалений до продажу на території США. У листопаді того ж року реалізація препарату в ЄС дозволена Європейським агентством лікарських засобів.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное