НАСА вказало на ненадійність «Роскосмосу»


Опубликованно 14.07.2019 04:18

НАСА вказало на ненадійність «Роскосмосу»

Американська сторона призупинила виготовлення матричних приймачів для перспективного російського орбітального телескопа «Спектр-М» («Миллиметрон»), повідомив РІА Новини керівник Астрокосмического центру Фізичного інституту Російської академії наук (ФІ РАН або ФІАН) академік РАН Микола Кардашев.

Вчений зазначив скорочує фінансування проекту, пов'язане з «якоюсь поганою організацією» «Роскосмосу», якої раніше не було ніколи».

«Це дуже боляче впливає на наших закордонних колег, які хочуть брати участь. США почали робити прилади для "Миллиметрона"... А потім сказали, що керівництво НАСА нам дало вказівку призупинити виготовлення приладів, бо що ж ми будемо витрачати свої гроші, коли невідомо коли буде запускатися», — сказав Кардашев.

Керівник Астрокосмического центру ФІАН додав, що з цієї ж причини Італія, Франція, Нідерланди і Китай також заморозили свої роботи «Спектр-М». «Вони фактично призупинили [свою]. Італійці робили прилад. Він навіть проходив випробування на аеростаті», — зазначив академік.

У лютому глава Росгідромету» Максим Яковенко заявив, що Росія не має в своєму розпорядженні власними метеорологічними супутниками.

У січні повідомлялося, що на навколоземній орбіті розташовуються всього два великих російських наукових супутника, проте обидва не є повноцінно функціонують. У тому ж місяці стало відомо, що «Роскосмос» часто не має точних даних про причини виходу з ладу власних супутників.

У вересні 2018 року космонавт Олег Котов розповів ТАСС, що в даний час російський екіпаж МКС складається з двох, а не трьох, як раніше, через відсутність коштів на запуск вантажних кораблів «Прогрес».

У квітні того ж року РИА Новости з посиланням на анонімне джерело в ракетно-космічній галузі повідомило, що США і партнери хотіли б виключити з міжнародного проекту навколомісячній станції Gateway через затримки з боку «Роскосмосу» у технологічних циклах виготовлення космічної техніки.

Тоді ж в Росії визнали неможливість самостійно створювати супутники.

Російський 10-метровий космічний телескоп «Спектр-М» призначений для дослідження Всесвіту в міліметровому і інфрачервоному діапазонах (на довжинах хвиль від 0,02 до 17 міліметрів). У 2013 році обсерваторію планувалося запустити в 2019 році. В даний час старт намічений на початок 2030-х років.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное