"Свідомий туризм": в київському хостелі гостей будуть привчати сортувати сміття
Опубликованно 09.07.2019 06:51
left" data-url="https://www.unian.net/tourism/news/10493307-soznatelnyy-turizm-v-kievskom-hostele-gostey-budut-priuchat-sortirovat-musor.html">У Києві в хостелі мережі DREAM Hostels спільно з проектом «Україна без сміття» одними з перших в Україні встановили контейнери для збору вторсировини.В київському хостелі впровадили сортування сміття / Фото DREAM HostelsЕкологічний проект «Україна без сміття» і українська мережа DREAM Hostels впроваджують систему сортування сміття в хостелах.
Читайте такожАктивісти в 2018 році зібрали на переробку понад 200 тонн сміття
Як повідомляють у прес-службі DREAM Hostels, разом з проектом «Україна без сміття» компанія встановила контейнери для збору вторинної сировини на території свого київського хостелу.
На даний момент кілька контейнерів знаходяться одразу біля входу в хостел біля рецепції, а також на кухні для зручності гостей. Ще налагоджується процес вивезення сміття, але іноземні та українські гості дуже швидко почали підтримувати ініціативу. Крім того, працівники хостелу стали більше сортувати сміття вдома і приносити відходи, які можна переробити, на роботу.
Зокрема, в хостелі на Андріївському узвозі можна сортувати наступні види вторсировини:
Пластик: пластикові пляшки, поліетиленові пакети, контейнери від гігієнічних та миючих засобів, упаковка Tetra Pak. Основна вимога, щоб тара була попередньо вимитої і складеною.
Папір: картон, журнали, зошити, паперова упаковка з-під яєць, картонна упаковка з ламінацією.
Скло і метал: скляна та металева тара (алюмінієві, залізні банки та скляні пляшки), аерозолі. До металевій та скляній тарі такі ж вимоги, як і до пластикової – вона повинна бути вимитою.
До цього почали сортувати сміття ще в одному закладі мережі - DREAM Hostel Zaporizhzhia.
Читайте такожВ зоні відчуження ЧАЕС прибрали сміття після туристів і сталкерів (фото)
«Ми зрозуміли наскільки це велика проблема в країні, коли зіткнулися з нею. Як виявилося, в Україні є чи не єдина фірма, яка займається вивезенням вторсировини на точки прийому. Кожен раз, коли я набирала новий номер телефону в пошуках фірми мені відповідали: «дівчина, ми про ваш хостел вже чули і не можемо нічим допомогти». Крім цього помітно, що у свідомості людей ще зовсім не виробилася звичка сортувати сміття і на цій піде багато часу. Часто відбувається так, що люди викидають зовсім сторонній сміття в баки, які відведені, наприклад, строго для паперу», - зазначила операційний директор мережі DREAM Hostel Марина Панкратова.
У проекті «Україна без сміття» також позитивно оцінили ініціативу, відзначивши важливість розвитку екологічної свідомості в області туризму.
«Для нас дуже важливо, що така галузь, як туризм, потроху долучається до культури усвідомленого споживання, адже туризм також джерело великих забруднень і виробляє дуже багато відходів. Раді ініціативи DREAM Hostels, оскільки важливо налагоджувати сортування і переробку відходів не тільки вдома, але у всіх місцях, де люди виробляють сміття», - підкреслила засновниця проекту «Україна без сміття» Євгена Аратовська.
Як повідомляв УНІАН.Туризм, в лютому 2019 року українська мережа DREAM Hostels відкрила новий хостел у Празі.
Категория: Общество