Відроджена частину сибірського мамонта


Опубликованно 08.06.2019 08:42

Відроджена частину сибірського мамонта

Група японських учених відновила активність деяких клітинних компонентів, виділених з туші муміфікованого мамонтенка Юкі, який жив 28 тисяч років тому. Однак повне воскресіння мамонта поки залишається недосяжним. Про це повідомляє видання Science Alert.

В ході експерименту дослідники взяли кістковий мозок і м'язи з останків тварини — всього було отримано 273,5 міліграма біологічних тканин. Вони знайшли мертві клітини з найменш пошкодженими ядрами. Всього дослідники зібрали 88 ядерних структур і перенесли деякі з них живі мишачі яйцеклітини. Ряд модифікованих ооцитів продемонстрували ознаки активності, зазвичай передує клітинного ділення.

Біологи спостерігали збірку веретена розподілу — структури, що забезпечує розбіжність хромосом, — включення білків-гістонів у ДНК, необхідний для упаковки ДНК , і часткове формування ядер. Однак повна активація ядер не спостерігалася, що вказує на сильне пошкодження виділеного біоматеріалу.

Дослідники визнають, що повернення мамонтів на даний момент неможливо, проте виконана наукова робота є значним кроком до цієї мети. У майбутньому вчені хочуть домогтися отримання функціональних ядер і ділення клітин з ДНК мамонта.

Мамонтеня Юка, що відноситься до шерстистим мамонтів (Mammuthus primigenius), був знайдений в 2010 році на південному узбережжі моря Лаптєвих в Якутії. Добре збережені останки тварини з вовною і м'якими тканинами були поховані у вічній мерзлоті.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное