Надра зворотної сторони Місяця здивували вчених


Опубликованно 31.05.2019 02:00

Надра зворотної сторони Місяця здивували вчених

Китайські дослідники представили первинні результати проб мантії з зворотної сторони Місяця, зібрані місяцеходом «Юйту-2» в рамках місії chang'e 4. Про це пише журнал Nature.

Вчені виявили в пробах піроксени і оливины — високощільні мінерали з низьким вмістом кальцію та високим вмістом заліза. На їхню думку, ці породи спочатку входили в склад верхньої мантії, проте були викинуті на поверхню з-за падіння метеоритів.

Відзначається, що за 60 років досліджень була детально вивчена лише кора небесного тіла. Вона складається з більш легких мінералів з класу плагіоклазів. Передбачається, що мантія повинна містити більше важких елементів, таких як залізо і марганець, однак склад формують порід мантії невідомий.

3 січня chang'e 4 передав на Землю перші фотографії зворотної сторони Місяця, зроблені ним під час посадки на її поверхню в четвер

Раніше в тому ж місяці китайський апарат зі 140-кілограмовим місяцеходом місії chang'e 4 здійснив м'яку посадку в місячному басейн Південний полюс — Ейткен. До цього жодна країна в світі не висаджувалася на зворотному боці Місяця. Очікується, що апарат збере дані про геологічну будову Місяця і її складі грунту, а також проведе низку низькочастотних радіоастрономічних спостережень.Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!



Категория: Разное