У «карті скарбів Гітлера» знайшли масу нестиковок


Опубликованно 16.05.2019 06:27

У «карті скарбів Гітлера» знайшли масу нестиковок

Історик Костянтин Залеський в бесіді з «Зіркою» засумнівався в достовірності інформації з щоденника офіцера СС Егона Олленхауэра про місцях із захованими нацистами скарбами. Він зазначив, що у пресі була опублікована не сама рукопис, а тільки декілька фотографій її сторінок.

«Ставитися до цього треба дуже акуратно. Ті, хто представив ці документи, заявили, що пройшли п'ять експертиз, але ці експертизи невідомо хто проводив», — попередив Залеський.

Йому бачиться дивною сама історія появи щоденника: на його думку, до неї є маса питань, наприклад, чому він зберігався у масонській ложі в німецькому Кведлінбурзі і чому в документах СС немає ніяких відомостей про офіцера Эгоне Олленхауэре. «У військах СС такої людини взагалі ніколи не складалося», — підкреслив історик.

Також Залеський звернув увагу на інформацію з щоденника про 260 вантажівках, на яких нібито перевозилися скарби. Така кількість техніки і вантажу, за його підрахунками, вимагало б залучення більше тисячі чоловік обслуговуючого персоналу.

Про публікації відомостей з щоденника Олленхауэра 8 березня написав британський таблоїд Daily Mail. З рукопису випливає, що після того, як радянські війська перейшли в наступ у Великій Вітчизняній війні, фюрер Третього рейху Адольф Гітлер наказав СС заховати в 11 місцях на території сучасної Польщі 260 вантажівок з скарбами — золотом і золотими монетами, медалями, ювелірними виробами та творами мистецтва. Частина багатств була награблена нацистами, деякі інші цінності їм нібито передали на зберігання місцеві аристократи, які хотіли уберегти своє майно від Червоної Армії. Стверджується, що один із схованок, розташований в Бреслау (нині Вроцлав), містить 28 тонн золота з польського відділення Рейхсбанку, а в іншому зберігаються 47 картин, серед яких, зокрема, роботи Рубенса, Караваджо і Рембрандта.

У 2015 році в Польщі за наводкою двох людей шукали залізничний склад з належали нацистам зброєю, устаткуванням і коштовними каменями, нібито безслідно зниклий в 1945-м. На місці, зазначеному кладоискателями, був виявлений підземний тунель, однак через три місяці пошуків знайти сліди «золотого поїзда» так і не вдалося. Незважаючи на це, там розкопки продовжилися.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!Передісторія: Опублікована карта скарбів Третього рейху



Категория: Разное