У Росії розповіли про «живих мерців» на орбіті
Опубликованно 11.05.2019 00:48
На навколоземній орбіті розташовуються всього два великих російських наукових супутника, однак обидва вони не є повноцінно функціонують, повідомив РІА Новини директор НДІ ядерної фізики МДУ Михайло Панасюк.
Вчений нагадав про космічних апаратах «Спектр-Р» і «Ломоносов». «У них передавач на Землю відмовив, а у нас немає — у нас передавач працює, але інформація з деяких наукових приладів не йде», — констатував вчений.
Панасюк зазначив, що в даний час Росія не має повноцінно працюють науковими апаратами. «Як супутник він працює, але проблеми зі збоєм наукової апаратури тривають, та боротьба триває. Ми поки не можемо констатувати, що обладнання вийшло з ладу остаточно. Такого висновку поки немає», — сказав учений про «Ломоносова».
Про відсутність зв'язку з «Спектр-Р» стало відомо 11 січня. Вийти на контакт з орбітальним телескопом фахівцям не вдалося 10 січня. Причиною неполадок називається відмова останнього працюючого (третього) комплекту приймально-передавальних пристроїв.
У червні РІА Новини повідомляли про відмову частини наукової апаратури «Ломоносова».
Проект «Радіоастрон» передбачає запуск трьох космічних обсерваторій («Спектр-Р», «Спектр-РГ» і «Спектр-УФ»). Перший космічний апарат, радіотелескоп «Спектр-Р», запущений в липні 2011 року. Гарантований термін активної роботи супутника становив три роки. Запуск другого космічного апарату, рентгенівського телескопа «Спектр-РГ», намічений на квітень-червень.
Супутник «Ломоносов» запущений в квітні 2016 року в ході першого в історії старту з космодрому Східний. Гарантований термін служби космічного апарату становить три роки. Супутник призначений для проведення космологічних досліджень, вивчення транзиентных світлових явищ верхньої атмосфери Землі, а також радіаційних характеристик магнітосфери.
Категория: Разное