Вчені зі Швейцарії розробили акумулятори з високою щільністю енергії
Опубликованно 27.04.2019 01:36
Вони меншою мірою схильні до деградації і зберігають до 50% залишкової ємності після 50 тисяч циклів перезарядки.
Співробітникам швейцарської стартап-компанії Innolith вдалося створити експериментальний зразок першої в світі акумуляторної батареї із щільністю зберігання заряду 1 квт-год на 1 кг ваги, в чотири рази більше, ніж у Tesla. Як і традиційних літій-іонних батарей, в основі розробки Innolith лежить рідкий електроліт, але в якості розчинника використовується хімічно стабільний і менш горючий неорганічний електроліт. Таке рішення дозволяє позбутися від найбільш реактивних елементів, що спрощує збірку батареї, вирішує проблему «побічних реакцій» і виключає використання дорогих матеріалів.
У Innolith кажуть, що нові батареї можуть бути готові протягом 3-5 років з початковим пілотним виробництвом, яке незабаром буде запущено на заводі в Німеччині. У разі успіху на ринку вони з'являться вже в 2022 році. Як заявили в компанії, створені ними акумулятори з 2017 року тестує в мережі енергопостачання американська компанія PJM Grid і вже досягла більше 55 000 циклів повної розрядки батареї.
«Innolith вже довела прорив у використанні незаймистих неорганічних перезаряджаються батарей, випустивши свій перший продукт - батарею з живленням від електромережі, яка сьогодні використовується в мережі PJM у США для надання послуг з швидкого регулювання частоти. Було доведено, що хімічний склад, який використовується в цій батареї, що працює більш ніж на 55 000 повних циклів розрядки, що в 10-100 разів перевищує максимальну кількість циклів існуючих літій-іонних батарей», - заявили в Innolith.
Категория: Авто