Знайдені останки невідомого предка людини
Опубликованно 19.04.2019 04:24
Антропологи виявили зуби вимерлого виду мавпи, що жила на північному заході Кенії 22 мільйони років тому. Знахідка дозволила заповнити прогалину в еволюційній історії приматів, включаючи людей, а також припустити, які умови могли призвести до формування зубів сучасного типу у мавп і людини. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
Дослідники провели розкопки в Західній Тургане — африканському регіоні, який характеризується наявністю великої кількості копалин, що охоплюють період з 19 до 25 мільйонів років тому. У той час тут перебували ліси, населені різними видами тварин, включаючи мавп. Вчені виявили скам'янілості, в тому числі останки рептилій і ссавців, зокрема слонів.
Зуби, що належать до невідомої мавпі, володіють рядом примітивних особливостей, які дозволили віднести її до нового виду зниклих приматів, названому Alophia metios. Так, у молярів відсутні лофы — гребені на жувальній поверхні зубів.
З-за цієї ознаки деякі вчені спочатку припустили, що були знайдені останки свині, а не мавпи. Раціон харчування алофии повинен був включати в себе тверді фрукти, насіння і горіхи. Дослідники висунули гіпотезу, згідно з якою включення листя в дієту, що сталося пізніше, призвело до розвитку зубів у приматів, у тому числі людини.
За своїм віком скам'янілості зайняли місце між раніше виявленим зубом з віком в 19 мільйонів років, знайденим в Уганді, і зубом з Танзанії, датованим 25 мільйонами років.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;Що відбувається в Росії і в світі? Пояснюємо на нашому YouTube-каналі. Підпишись!
Категория: Разное