В МІУ задумали будувати дороги з вугільних відходів
Опубликованно 06.04.2019 01:06
Золошлаковый матеріал може використовуватися при будівництві українських автошляхів. Про впровадження такого нововведення заявили в Міністерстві інфраструктури.
Міністерство інфраструктури і «Укравтодор» вивчають можливість будівництва доріг з вугільних відходів (золошлаків). Про це, як повідомив УНІАН, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
«Ми зараз відпрацьовуємо з профільними інститутами «Укравтодору» відповідну пропозицію. Ми знаємо, що такі технології використовуються в ряді європейських країн. Нам важливо дотримання простих екологічних норм, тому що ми розуміємо, що ці шлаки містять екологічно небезпечні відходи, щоб вони не шкодили здоров'ю людей», - сказав Володимир Омелян.
За словами міністра, фахівці профільних інститутів «Укравтодору» вивчать, наскільки екологічним і безпечним є таке покриття, а також відповідність вимогам по жорсткості та міцності та можливі строки його експлуатації. «Рішення щодо подальшого використання такого матеріалу буде прийнято після відповідного висновку профільного інституту «Укравтодору», - додав міністр.
Золошлаковый матеріал - продукт комплексного термічного перетворення гірських порід і спалювання твердого палива. Золошлаковый матеріал утворюється від спалювання вугілля на вугільних електростанціях, після уловлювання електрофільтрами змішується з водою й у вигляді пульпи за допомогою системи гидрозолоудаления транспортується на золошлакоотвалы.
В Україні щорічно утворюється близько 7.5 млн т золошлакових відходів у рік. Використання золошлаків знижує на 15-20% собівартість виробництва будматеріалів: цементу, бетону, сухих будівельних сумішей, цегли. А вартість робіт з будівництва доріг - в середньому на 30%.
Категория: Авто