У США розповіли про деградацію російської космонавтики
Опубликованно 25.03.2019 18:45
Російська космічна промисловість за останні три десятиліття на невизначений час втратила здатність виготовляти модулі орбітальної станції, а також створювати і запускати наукові місії до Місяця і планет, заявив ArsTechnica історик космонавтики Джим Оберг.
Експерт вважає малоймовірним здатність Росії самостійно в найближче десятиліття побудувати національну орбітальну станцію. Оберг зазначає, що з кожним роком в російської космічної галузі знижується кількість висококваліфікованих фахівців, зокрема, з причини їх виходу на пенсію.
Історик космонавтики Джон Логсдон, з якими поспілкувалася ArsTechnica, зазначає, що якщо на початку 1990-х років космічні можливості США і Росії були порівнянні, то в даний час остання вже «не космічна наддержава, а одна з декількох країн другого рівня».
Редактор ArsTechnica Ерік Бергер вважає, що здатність Росії внести вагомий внесок у створення міжнародної навколомісячній станції Gateway «знаходиться під питанням». «Реальність така, що, хоча Росія може вважати себе рівною, НАСА і його комерційні партнери будуть розглядати Китай і китайські компанії як своїх основних конкурентів у космосі», — пише автор.
На його думку, після того, як США почнуть польоти на власних пілотованих космічних кораблях і багаторазових ракетах, відносини країн в області космонавтики «можуть змінитися або зникнути».
У червні 2018 року американський журналіст Метью Боднер на сторінках SpaceNews написав, що американо-російське космічне партнерство відноситься до одного з формальних питань, а не особистих, однак колишній російський віце-прем'єр Дмитро Рогозін, зайнявши посаду голови «Роскосмосу», виявився «потенційно токсичною» для формального співробітництва.
У квітні того ж року повідомлялося, що США і партнери наполягають на використанні Росією американських технічних стандартів при створенні шлюзового модуля для Gateway, який повинен стати основним внеском Росії в проект. У той же час співрозмовник агентства висловив думку, що західні країни хотіли б виключити з проекту через затримки в технологічних циклах виготовлення космічної техніки.
Тоді ж ракетно-космічна корпорація «Енергія» запропонувала створити шлюзовий модуль для Gateway за рахунок США чи Євросоюзу, оскільки в Федеральної космічної програми до 2025 року кошти на це не передбачені.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;
Категория: Разное