Toyota навчилася видобувати водень з повітря
Опубликованно 18.03.2019 12:42
Європейський підрозділ Toyota (TME) і Голландський інститут фундаментальних енергетичних досліджень (DIFFER) розробили пристрій для отримання водню. Газ видобувається з парів води, що містяться в повітрі.
Нова технологія, розроблена фахівцями відділу передових досліджень матеріалів TME і групою вчених з DIFFER, отримала назву Launchpad for Innovative Future Technology (LIFT). Твердотільний фотоэлектрохимический елемент вбирає воду з повітря, а потім генерує водень під впливом сонячних променів. Пристрій складається з полімерних електролітних мембран, пористих фотоелектродів та водо поглинаючих матеріалів. Продуктивність прототипу становить 70%.
Оскільки пристрій розкладає воду в газоподібному стані, з процесу виключено етап попереднього очищення, що дозволяє використовувати метод в районах, де відчувається нестача питної води. Крім того, для проведення реакції не потрібен додатковий джерело електрики, як при традиційному електролізі.
«Робота з газом замість рідини має кілька переваг. Рідини створюють деякі технічні проблеми, такі як утворення небажаних бульбашок. Крім того, використовуючи воду в газовій фазі замість рідкої фази, нам не потрібні дорогі установки для очищення води. І, нарешті, оскільки ми використовуємо тільки воду, яка присутня в навколишньому повітрі, наша технологія також застосовна у віддалених місцях, де немає води», - сказав керівник групи вчених DIFFER Міхаліс Цампас (Mihalis Tsampas).
Надалі дослідники планують збільшити розміри апарату, підвищити продуктивність і розширити діапазон світла, що використовується осередком. Поки в процесі задіяний тільки ультрафіолетовий спектр, який становить не менше п'яти відсотків сонячного світла. Кошти на подальші розробки технології виділив фонд ENW PPS голландської організації наукових досліджень NWO.
За словами відділу передових досліджень матеріалів TME Изотта Черрі (Isotta Cerri), виробництво водню на основі відновлюваних джерел енергії дозволить значно скоротити викиди парникових газів. У компанії сподіваються, що в майбутньому створена ними технологія буде використовуватися для забезпечення енергією будинків або підзарядки автомобілів.
Категория: Авто