Космічну програму Росії визнали фейком
Опубликованно 13.03.2019 08:30
Замість анонсування завідомо нездійсненних програм «Роскосмосу» слід зосередитися на виконанні поточних завдань, терміни за якими вже зрушено вправо, заявив РІА Новини науковий керівник Інституту космічної політики Іван Моїсеєв.
Експерт вважає, що «держкорпорації потрібно відзвітувати перед суспільством за ті три роки, що діє поточна Федеральна космічна програма». Моісеєв згадує наступні програми: супутники для народного господарства («з них половина не працює»), пілотовану космонавтику («на орбіті повинен знаходитися модуль "Наука", а його немає»), наукова складова (перенесення місячної програми). «Це найпростіші апарати, які роблять сьогодні навіть Індія і Китай. Гроші на це йдуть, а нічого немає», — сказав Моїсеєв.
На думку фахівця, замість контролювання виконання поточних програм «Роскосмос» займається анонсуванням амбітних завдань: надважкої ракети, бази на Місяці, проекту «Сфера» (орбітальної угрупованням у складі 640 супутників).
«Якщо на це буде витрачено бюджетні кошти, то вони будуть не просто заморожені, а зникнуть, тому що ці програми в цій ситуації не реалізовуються. Одна надважка ракета коштує стільки грошей, скільки не набереться за десятки років. Спочатку її оцінили в 1,2 трильйона рублів, потім порахували по-іншому і виявилося, що вона коштує 700 мільярдів рублів. Тим не менше ці програми пропонуються. Це і є розпорошення грошей», — вважає експерт.
У листопаді генеральний директор «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив президенту Молдови Ігорю Додону, що «ми [в держкорпорації] таке завдання поставили: полетіти перевірити, чи були вони [американці] там [на Місяці] або не були. Вони кажуть, що були. Але ми перевіримо». Згодом у прес-службі держкорпорації таку заяву топ-менеджера назвали жартом.
За даними Рахункової палати, «Роскосмос» є рекордсменом за масштабами фінансових порушень.
Категория: Разное