Американська станція наблизилася до «крайньої Туле»
Опубликованно 02.03.2019 09:09
Американська міжпланетна станція New Horizons наблизилася до астероїда Ultima Thule (об'єкт 2014MU69), який є самим віддаленим об'єктом Сонячної системи, до якого коли-небудь прямувала автоматична станція. Про це у вівторок, 1 січня, NASA повідомило у своєму Twitter-акаунті.
Зближення відбулося на відстані 3540 кілометрів в 0:33 за часом східного узбережжя США (08:33 за московським часом). Швидкість New Horizons склала близько 14,4 кілометра в секунду.
«У мільярд миль позаду Плутона зонд New Horizons здійснив найбільш віддалене зближення, пролетівши повз покритого льодом древнього каменю в поясі Койпера», — йдеться в повідомленні.
Дослідники мають намір отримати якомога більше даних про об'єкт, уточнює ТАСС. Після зближення станція відправить сигнал на Землю, від якої вона знаходиться в 6,5 мільярда кілометрів. В результаті чого має відбутися 15-хвилинний сеанс зв'язку.
У березні стало відомо про те, що команда місії вибрала назву Ultima Thule для об'єкта 2014MU69, оскільки воно, як заявив її керівник Алан Стерн, стане «самим далеким дослідженням будь-якого космічного об'єкта в історії». Його визначили за підсумками онлайн-опитування, в якому взяли участь 115 тисяч учасників, які запропонували близько 34 тисяч назв.
Ultima Thule з латинської мови перекладається як «вельми далека Фула» або «крайня Тулі». Вираз сходить до назви легендарного острова Туле, описаному давньогрецьким мандрівником Піфєєм. Об'єкт розташований в поясі Койпера — колосальне скупчення малих небесних тіл, що залишилися після формування Сонячної системи.
Станція New Horizons була запущена 19 січня 2006 року ракетою-носієм Atlas V з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Вона встигла зробити гравітаційний маневр в околицях Юпітера, пролетіти повз Сатурна, перетнути орбіту Урана, а також вперше зробити знімки Плутона і його супутника Харона.
Категория: Разное