Розкрито плани Росії щодо колонізації Місяця
Опубликованно 27.02.2019 02:12
Росія планує створити на поверхні Місяця довгострокову відвідувану базу. При цьому вивчення супутника Землі будуть проводити роботи-аватари, повідомив РІА Новини глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін.
«Мова йде саме про створення довгострокової бази, природно, не заселеної, а відвідуваною. Але в основному — це перехід на роботизовані системи, на аватари, які будуть вирішувати завдання на поверхні Місяця», — сказав генеральний директор держкорпорації.
Дана завдання, зазначив глава «Роскосмосу», є більш масштабної і відповідальної порівняно з проблемами, які вирішували США під час програми Apollo.
Рогозін не уточнив, скільки часу може пройти з початку пілотованих польотів на Місяць (перша висадка російського космонавта запланована на 2030 рік) до створення повноцінної бази.
У вересні Рогозін заявив, що Росія не буде брати участь у міжнародному проекті навколомісячній станції Gateway на других ролях. Він додав, що місячна станція може бути створена спільно з країнами БРІКС.
У тому ж місяці космонавт Олег Котов розповів ТАСС, що в даний час російський екіпаж МКС складається з двох, а не трьох, як раніше, через відсутність коштів на запуск вантажних кораблів «Прогрес».
У квітні РИА Новости з посиланням на анонімне джерело в ракетно-космічній галузі повідомило, що США і партнери наполягають на використанні Росією американських технічних стандартів при створенні шлюзового модуля для Gateway, який повинен стати основним внеском РФ в проект. Тоді ж співрозмовник агентства висловив думку, що західні країни хотіли б виключити з проекту через затримки в технологічних циклах виготовлення космічної техніки.
У тому ж місяці ракетно-космічна корпорація «Енергія» запропонувала створити шлюзовий модуль для Gateway за рахунок США або ЄС, оскільки в Федеральної космічної програми до 2025 року кошти на створення шлюзового модуля для міжнародної навколомісячній станції не передбачені.
У квітні 2014 року Рогозін, займаючи посаду віце-прем'єра, назвав колонізацію Місяця стратегічним завданням.
Категория: Разное