Рогозін приписав Сердюкову розвал «Роскосмосу»
Опубликованно 24.02.2019 02:30
Ідея створення в Росії єдиного ракетно-космічного холдингу, об'єднуючого «Роскосмос», «Алмаз-Антей», «Радіотехнічні та інформаційні системи» (ГТВ) та корпорацію «Тактичні ракетні озброєння» (КТРВ), вкинута в ЗМІ для фальстарту, однак є вірною, заявив РБК гендиректор космічної держкорпорації Дмитро Рогозін.
Колишній віце-прем'єр сказав, що перераховані компанії «є ще з радянських часів рідними для космічної промисловості», але «опинилися в інших структурах». Він навів приклад з орбітальними комплексами «Алмаз» і «Салют», розробкою яких займалася «НВО машинобудування», а виробництвом — «Центр Хрунічева».
«Хруничевский ракетний завод був, за великим рахунком, серійним заводом "НВО машинобудування". Але потім з ініціативи [міністра оборони Анатолія] Сердюкова ця космічна фірма була включена в периметр корпорації "Тактичне ракетне озброєння", — сказав глава «Роскосмосу».
Також Рогозін зазначив корпорацію «Комета», яка займалася створенням системи управління в рамках програми «Винищувач супутників», та «Центральний науково-дослідний радіотехнічний інститут» (ЦНИРТИ), розробляє апаратуру для радіоелектронної розвідки і боротьби, які в даний час входять в «Алмаз-Антей».
За його словами, КТРВ і «Алмаз-Антей» мають «велику експортну виручку», яка «могла б піти на оперативне рішення проблем» підприємств «Роскосмосу». Топ-менеджер додав, що оборонні підприємства, які раніше були частиною єдиної радянської ракетно-космічної промисловості, може погубити «роз'єднаність».
«Тому ідея возз'єднання галузі не є надуманою, вважаю її правильною і неминучою», — уклав глава «Роскосмосу».
У січні стало відомо, що НАСА відмовилося приймати Рогозіна в США з-за позиції американських сенаторів.
У серпні 2018 року Рогозін заявив, що фінансування «Роскосмосу» забезпечувалося продажем НАСА місць на російських пілотованих кораблях «Союз». У липні того ж року в «Роскосмосі» відповіли на висловлювання директора авіаційного кластера «Ростеха» Анатолія Сердюкова, в 2007-2012 роках обіймав посаду міністра оборони Росії, про конкуренції за виробництво двигунів ракет «Союз-2».
Про можливості створення в Росії ракетно-космічного холдингу стало відомо в березні 2018 року.
«Роскосмос» вважається самою неефективною держкорпорацією в Росії. Найбільші фінансові та виробничі проблеми спостерігаються у московського «Центру Хрунічева», боргові зобов'язання якого (понад 130 мільярдів рублів) можна порівняти з річним бюджетом держкорпорації. В даний час держава надає підтримку даного підприємства.
Рентабельні російські військово-промислові компанії «Алмаз-Антей» і КТРВ входять у першу сотню світових постачальників військової техніки.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;
Категория: Разное