Відповідальність за поломку «Спектра-Р» поклали на космічну радіацію
Опубликованно 24.02.2019 02:30
Ймовірною причиною поломки командного передавача єдиного російського космічного радіотелескопу на апараті «Спектр-Р» могла стати накопичена за вісім років польоту радіація. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі.
«В якості причини непрацездатності приймально-передавального пристрою "Спектра-Р" фахівці припускають вплив дози радіації, накопиченої за період польоту в електронної компонентної бази супутника», — заявив співрозмовник агентства. За його словами, вийшло з ладу обладнання для прийому керуючих команд з Землі — третій передавач, основної та другої резервний вийшли з ладу раніше.
Джерело не виключило, що командну лінію радіозв'язку з радіотелескопом вдасться відновити. Він зазначив, що для цього використовується «м'який» метод — перезавантаження програмного забезпечення кожні вісім годин.
13 січня представник «Роскосмосу» розповів, що фахівці не змогли відновити керування телескопом на апараті «Спектр-Р». Зазначалося, що він перевищив термін своєї активної роботи у 2,5 рази.
12 січня стало відомо, що радіотелескоп на апараті «Спектр-Р», що входить в проект «Радіоастрон», перестав працювати на прийом командних даних, але при цьому продовжує надсилати інформацію на Землю. Уточнювалося, що причиною втрати керування міг стати вихід з ладу третього резервного комплекту приймально-передавального пристрою.
Радіотелескоп з приймальною параболічної антеною діаметром 10 метрів був виведений на орбіту в складі космічного апарату «Спектр-Р» у 2011 році.
Категория: Разное