Винуватці вимирання мегалодонов виявилися живі
Опубликованно 20.02.2019 09:06
Палеонтологи з Чарлстонского коледжу в Південній Кароліні (США) з'ясували, що вимирання мегалодона сталося не з-за кліматичних змін та зменшення морської біомаси. За словами дослідників, справжньою причиною зникнення стала поява більш успішного види морських істот, який дожив до наших днів. Про це повідомляє видання Science Alert.
Вчені повторно проаналізували скам'янілості мегалодона, зібрані на західному узбережжі Північної Америки, і виявили, що частина зразків була невірно ідентифікована та датована. Згідно з новими даними, зникнення гігантського морського хижака сталося на мільйон років раніше, ніж вважалося до цього. Це вказувало на те, що вимирання мегалодона насправді не пов'язано з різким зменшенням біомаси в океанах через посилення космічного випромінювання в результаті спалаху наднової.
Дослідники вважають, що мегалодон зник з-за розквіту нового виду морських тварин — великих білих акул. Поширившись по всьому океану, ці риби захопили кормову базу більш великого родича. За невеликий часовий проміжок від 4 до 3,6 мільйона років тому більш успішні білі акули витіснили мегалодона з його середовища проживання, що привело до його вимирання ще до того, як поблизу від Сонячної системи вибухнула зірка.
Otodus megalodon жив від 23 до 3,6 мільйона років тому і досягав у довжину 18 метрів — втричі більше, ніж велика біла акула. Провину за вимирання мегалодона також покладають на кліматичні зміни — утворення Панамського перешийка і інші явища, що сприяли глобального похолодання.
Категория: Разное