Концерн Hyundai витратить $7.6 млрд на розвиток водневих транспортних засобів
Опубликованно 10.01.2019 01:51
Концерн Hyundai Motor Group представив стратегічний план розвитку водневих транспортних засобів FCEV Vision 2030. Мета амбітна — промисловий гігант повинен стати глобальним лідером у водневих технологій і зробити водневі установки масовим явищем у транспортному секторі, і навіть за його межами.
Згідно з планом FCEV Vision до 2030 року Hyundai Motor Group (HMG) збільшить виробництво силових установок на водневих паливних елементах до 700 000 одиниць в рік, а також буде розвивати нові напрямки бізнесу, поставляючи такі установки виробникам автомобілів, дронов, судів, рухомих складів і вилочних навантажувачів. За прогнозом HMG в найближчому майбутньому попит на водневі силові установки з'явиться і з боку не пов'язаних з транспортом секторів, таких як виробництво та акумулювання електроенергії. Якщо проект буде розвиватися за задуманим сценарієм, сукупні інвестиції HMG і її постачальників в НДДКР і розширення виробничої бази досягнутий 7.6 трлн вон ($6.75 млрд), а у промисловому секторі будуть створені 51 тис. робочих місць.
В модельному ряді Hyundai зараз один автомобіль з силовою установкою на водневих паливних елементах — Nexo. Модель змінила кросовер ix35/Tucson FCEV.
Hyundai Nexo заправляється воднем за п'ять хвилин. Ємність тягової літій-іонної батареї — 1.56 кВт·год. Потужність електромотора — 161 к. с., крутний момент — 395 Нм. Запас ходу по американському циклу EPA — 370 миль (595 км).
В даний час Hyundai Nexo доступний для замовлення тільки в Південній Кореї і в американському штаті Каліфорнія. У себе на батьківщині Nexo оцінюється мінімум в $61 тис., але з урахуванням компенсацій для «зелених» машин ціна може бути знижена до $30 тис.
У наступні 11 років HMG планує довести обсяг виробництва автомобілів на водневих паливних елементах (FCEV) до 500 000 одиниць в рік, включаючи легкові і легкі комерційні автомобілі. Очікується, що попит на FCEV за цей період зросте приблизно до 2 млн автомобілів в рік.
Першим етапом реалізації плану «FCEV Vision 2030» стане будівництво другого заводу по виробництву силових установок на водневих паливних елементах, що церемонія закладки першого каменю для якого відбулася 11 грудня в південнокорейському Чхунджу. Керувати заводом буде афільована з HMG компанія Hyundai Mobis Co. Другий завод допоможе Mobis до 2022 року збільшити щорічний обсяг випуску силових установок на водневих паливних елементах до 40 000 одиниць з нинішніх 3000 одиниць.
Говорячи про перспективність FCEV в HMG посилаються на дослідження агентства McKinsey & Company. У документі зазначено, що висока щільність енергії і простота заправки здатні знизити сукупну вартість володіння на 10% для будь-яких транспортних засобів, включаючи рухомі склади, суду і вилочні навантажувачі. У дослідженні також говориться, що до 2030 року світовий попит на силові установки на водневих паливних елементах досягне приблизно 5.5-6.5 млн одиниць.
У вересні 2018 року Hyundai Motor представила проект нового тягача з силовою установкою на водневих паливних елементах. Виробництво новинки має стартувати в 2019 році.
Джерело: Hyundai
Категория: Авто